Ayak Altındaki Nasırlardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

10.11.2018
A+
A-
Ayak Altındaki Nasırlardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Ayak altındaki nasırlar pek çok insanın kabusu haline gelmiştir. Öyle ki zaman zaman yürümek dahi başlı başına bir işkenceye dönüşebilir. Bu gibi hallere karşı birtakım tamamlayıcı tıp yöntemleri de yok değildir. İşte bu yöntemlerin başında ilk olarak sabunlu su ve sirke yöntemi gelmektedir. Sabunlu ve insan vücudunun tahammül edebileceği düzeyde sıcak bir kova suya bir fincan kadar elma sirkesi eklenmesi durumunda elde edilecek olan sonuç ciddi manada tatmin edici olacaktır. Ancak ayakların yaklaşık on beş dakika süresinde bu kovanın içerisinde durması da şarttır. Ayak altındaki nasırlardan nasıl kurtulabilirsiniz? sorusunun ilk ve en etkili cevabı da şüphe yok ki bu olmalıdır.

Ponza Taşı da Pek Çok Zaman İş Görecektir

Ayak altındaki nasırlardan kurtulmak adına ponza taşı da son derece etkili bir yöntem olarak dikkat çekecektir. Ponza taşını kullanırken asıl önemli olan husus, ayakların yaklaşık yirmi dakika boyunca ılık suda bekletilmiş olmasıdır. Bunun hemen ardından ponza taşının ayak altındaki nasırlı bölgeye sürülmesi, ayak altındaki nasırlardan kurtulmak adına son derece etkili olacaktır.Ayak Altındaki Nasırlardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

İlginizi Çekebilir:  Bal İle Farklı Yüz Peelingi Tarifleri

Soğan ve Sirke Yöntemi

Soğan ve sirke yöntemi de ayak altındaki nasırlardan şikayet edenleri rahat bir şekilde bu sorundan kurtarmaya adaydır. Bunun için öncelikli olarak bir dilim soğanın sirkeye batırılması icap edecektir. Üzüm ya da elma sirkesi olduğu önemsizdir. Akabinde bir bant yardımıyla bu soğan diliminin sirkeli tarafı ayak altındaki nasırlı bölgeye sabitlenmelidir. Gece bu şekliyle bırakıldıktan sonra sabah alınarak normal yaşantıya devam edilebilir. Ancak nasırın yumuşaması için bu işlem birkaç gece arka arkaya tekrarlanmalıdır.

Karbonat da Son Derece Etkilidir

Karbonat kullanılarak da son derece basit bir şekilde nasırın yumuşatılması söz konusu olabilecektir. Bunun için ilk olarak bir kovanın içerisine iki yemek kaşığı kadar karbonat eklenmesi icap edecektir. Akabinde ayakların altı bu su ile ıslatılabilir. Bunun üzerine nasırın bariz şekilde yumuşadığı göze çarpacaktır. İşte şu halde yumuşamış olan nasırın üzerine ponza taşı sürülebilir. Bunun üzerine nasırdan kurtulmak da mümkün olabilecektir.

nakliyat firmaları
adana nakliyat firmaları
ankara nakliyat firmaları
antalya nakliyat firmaları

Tolga Tolga
Tolga Tolga
Ben Tolga İstanbul 1992 doğumluyum. İlginç içerikler oluşturmayı ve bunları okumaya meraklı kişilerle paylaşmayı severim bundan sonra 9 Kadın web sitesindeyim. İletişim: tolga@9kadin.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat