BURBERRY’NİN BÜYÜK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AMACI

11.06.2021
A+
A-

Burberry, 2040’a kadar etraf gayelerini artırmayı planlıyor. 2040’a kadar karbon nötr olmayı hedefleyen Burberry, tıpkı vakitte ürettiğinden …

BURBERRY’NİN BÜYÜK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AMACI

Burberry, 2040’a kadar etraf gayelerini artırmayı planlıyor. 2040’a kadar karbon nötr olmayı hedefleyen Burberry, tıpkı vakitte ürettiğinden daha fazla sera gazı emisyonu tasarrufu sağlayarak iklim açısından olumlu olma kelamı veriyor.

Üretim zincirinde karbon emisyonlarını azaltma azmi ile çalıştıklarını belirten Burberry, karbon emisyonlarını 2030’daki %30 orana ek olarak 2040’a kadar %46 oranda azaltmış olmayı planlıyor. “Burberry, doğayı ve süper çevreyi keşfetme dileği ile kuruldu ve bu 150 yıl boyunca ilham kaynağımız olmaya devam etti,” diyen marka CEO’su Marco Gobbetti, “Mirasımızdan esinlenerek, yiğit bir emel ve ortak tutkumuz ile daha yeterli için çalışıyoruz,” diye ekledi.

Burberry Regeneration isimli fonu ile çevresel maksatları üzerinde çalışan Burberry, bu fonu 2020 yılında karbon emisyonu ve sürdürülebilirlik insiyatifleri için yaratmıştı. Birinci adım olarak Avustralya’da bir yenileyici tarım programı yaratan İngiliz marka, çiftçilik düzeyinden yün üreticileri ile çalışarak topraklardaki karbon yakalamayı geliştirmiş, su havzasını ve toprak sıhhatini güçlendirmişti. İklim müspet oranlarına erişebilmek için tabiat temelli projelere imza atmayı planlayan Burberry, ‘Regenaration Fund’ ile doğal ekosistemleri geri kazandırmayı, atmosferdeki karbon emisyonunu azaltmayı, dünya genelinde toplumları desteklemeyi hedefliyor. Ayrıyeten, “iklim direnci projelerine” fon sağlamayı ve STK’lar ve siyaset yapıcılarla ortaklaşa sanayi değişikliğini savunmayı planlayan Burberry’nin birinci olarak desteklediği şirketler ortasında sürdürülebilirlik Moda için Birleşmiş Milletler ile çalışan Fashion Avengers var.

İlginizi Çekebilir:  YAZ MEVSİMİ MANGO’YA “THE SUN IS EVERYWHERE KOLEKSİYONU” İLE GELİYOR

“Doğayla her vakit çok derin, duygusal bir bağım oldu. Tabiatın kendinize ve hayatta nitekim değerli olan şeylere geri dönme hissi veren bir gücü ve saflığı var,” diyen Kreatif Yönetici Riccardo Tisci, “Şirket olarak gezegenimizi ve gelecek kuşaklarımız için geleceği korumak için bu ilham verici adımları attığımız için gurur duyuyorum” diye ekledi. İklim müspet kelamı veren büyük Moda markalarının başında gelen Burberry, “yeni dal standartları” belirlemek istiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat