CHADWICK BOSEMAN’IN MÜKAFATINI EŞİ ALDI

01.03.2021
A+
A-

Ağustos 2020’de kolon kanseri ile dört sene süren çabasının akabinde hayatını kaybeden Chadwick Boseman, 2021 Altın Küre Ödülleri’nde ‘Ma Rainey …

CHADWICK BOSEMAN’IN MÜKAFATINI EŞİ ALDI

Ağustos 2020’de kolon kanseri ile dört sene süren çabasının akabinde hayatını kaybeden Chadwick Boseman, 2021 Altın Küre Ödülleri’nde ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ performansı ile ‘En Düzgün Başrol Erkek Oyuncu’ mükafatını aldı. Birebir kategoride ‘The Sound of Metal’ ile Riz Ahmed, ‘The Father’ ile Anthony Hopkins, ‘Mank’ ile Gary Oldman ve ‘The Mauritanian’ ile Tahar Rahim’in adaylıkları bulunuyordu.

CHADWICK BOSEMAN’IN MÜKAFATINI EŞİ ALDIChadwick Boseman ve Simone Ledward Boseman (Getty Images)

Boseman’ın birinci Altın Küresi olan bu mükafatı, eşi Simone Ledward duygusal bir konuşma ile kabul etti. “Tanrıya teşekkür ederdi,” diyerek kelama başlayan Ledward, “Ebeveynlerine teşekkür ederdi. Liderlikleri ve fedakarlıkları için atalarına teşekkür ederdi. Çok hoş bir şey, ilham kaynağı olacak bir şey, size yapabileceğinizi söyleyen, devam etmenizi söyleyen, sizi tarihin bu anında yapmanız gereken şeye geri çağıran o küçük sesi güçlendirecek bir şey söylerdi,” diye ekledi. Tıpkı vakitte Boseman’ın sinemada çalışan direktör George C. Wolf, üretimci Denzel Washington ve rol arkadaşı Viola Davis’e teşekkür edeceğini söyleyen Ledward, “Onun sözlerine sahip değilim. Sevdiklerimizi kutlamak için tüm vaktimizi ayırmalıyız, bu yüzden HFPA’ya tam olarak bunu yapma fırsatı için teşekkür ediyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  ANNE HATHAWAY ‘THE DEVIL WEARS PRADA’ BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

Konuşmasını eşi Boseman’a bir ileti ile bitiren Ledward, “Ve canım, muvaffakiyetlerin devam ediyor,” dedi. Vefatından evvelki son rolü ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ Netflix sinemasındaki Levee karakteri ile seyircileri kendisine hayran bırakan Boseman, elde ettiği başarıyı görememişti. “Bence o bir kahraman olarak hatırlanacak,” diyerek Boseman hakkında konuşan Davis, “Halkın bir kısmı bunu ‘Black Panther’ ile özdeşleştirecek fakat ben bunu yapmıyorum. Ben bunu, bilhassa sizi tüketebilecek bir mesleğin ortasında onun özgünlüğü ile ilişkilendiriyorum,” diye ekledi. Boseman’ın hayatın kendisinden çok daha büyük biri olduğunu söyleyen Davis, “Mirasının, iş yapısının, bütünlüğünün gelecek jenerasyonları etkileyeceğini düşünüyorum,” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat