Denizlide Nerede Alışveriş Yapılır?

17.10.2019
A+
A-
Denizlide Nerede Alışveriş Yapılır?

Denizli, Ege bölgesinde bulunan, Aydın, Muğla ve Burdur’a komşu olan, Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 21. Sırada yer alan şehirdir. UNESCO dünya kültür mirası arasında yer alan Pamukkale ilçesi ile de özellikle turistik ziyaretlerin odağında olan bu kent doğal doğa oluşumlarının yanı sıra tekStil ile de Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biridir.

Peki, Denizli’de Alışveriş Seçenekleriniz Nelerdir?

Şehirde merkez içerisinde dört tane alışveriş merkezi bulunmaktadır.

  • Forum Çamlık (Kınıklı bölgesi- üniversite kampüs yakını)
  • Teras Park
  • Sümer Park
  • Aquamall

Birçok mağaza ve markaya kolaylıkla ulaşabileceğiniz alışveriş merkezlerine ek olarak şehrin meşhur İşhanları ve çarşıları alışveriş yapmak isteyenlerin alternatifleri arasındadır.

Yöreye Özgü Ürünlere Nereden ve Nasıl Ulaşırım?

Şehrin kalkınmasında önemli bir rol oynayan tekStil sektörü denildiğinde akla ilk gelen Denizli ilçesi Buldan’dır. Buna ek olarak; dokumacılık, dericilik, bakırcılık ve bıçakçılık şehirde süregelen geleneksel sanatlardır. Buldan ilçesi hem bozulmamış mimari yapısıyla hem de el emeği dokuma ürünleriyle keyifli bir alışveriş imkânı sunmaktadır. Buldan’a özgü desenli elbiseler de sıklıkla tercih edilmektedir.

Çarşılardan alışveriş yapmak isteyenler için en bilindik ve turistik olan Kaleiçi Çarşısı’dır. Denizli’ye has birçok ürünü bulabileceğiniz Çarşıda dokuma ürünleri, el emeği ürünler, havlular, bıçak ve deri çantalar ziyaretçileri ile buluşur. Turistik noktaların etrafında çok sayıda küçük hediyelik eşya satan dükkanlarla karşılaşabilirsiniz. Şehrin karakteristik bir simgesi haline gelen horoz bibloları, magnetler aynı şekilde Pamukkale ye özgü traverten bibloları bu noktalardan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  So Chic Kadınlar Günü'ne Özel Bambu Koleksiyonu

Denizli merkezde yer alan ve tarihi havasıyla turistlerin uğrak noktalarından biri olan bir diğer nokta ise; Babadağlılar İşhanı’dır. Buldan ‘a da özgü birçok tekStil ürünü bulabileceğiniz bu tarihi han da özellikle çeyiz alışverişleri için sık tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır.

Başka Alternatifler Nelerdir?

Pamukkale ilçesinin yakınlarında Karahayit mahallesi kırmızı su travertenleri ve kaplıcalarıyla ünlü olmakla birlikte içerisindeki tarihi yapıyı koruyan sokaklarında şirin tezgahlarda satılan hediyelik eşyalarla ziyaretçilerini buluşturmaktadır. Turistik ve tarihi noktaların alışverişle buluştuğu kentte pek çok noktada yöresel ürünlere ulaşmak kolaydır.
Ayrıca şehirde belirli zamanlarda indirimli alışveriş festivalleri düzenlenmekte olup birçok firma stant açmakta ve uygun fiyatla ürünleri alıcıya sunmaktadır.

Tolga Tolga
Tolga Tolga
Ben Tolga İstanbul 1992 doğumluyum. İlginç içerikler oluşturmayı ve bunları okumaya meraklı kişilerle paylaşmayı severim bundan sonra 9 Kadın web sitesindeyim. İletişim: tolga@9kadin.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat