EMMA CORRIN YENİ BİR TARİHİ KARAKTERİ CANLANDIRIYOR

15.03.2021
A+
A-

‘The Crown’ serisinde Wales Prensesi, Diana’nın Kraliyet Ailesi’nden evvelki ve birinci yıllarını canlandıran Emma Corrin, performansı ile bu …

EMMA CORRIN YENİ BİR TARİHİ KARAKTERİ CANLANDIRIYOR

‘The Crown’ serisinde Wales Prensesi, Diana’nın Kraliyet Ailesi’nden evvelki ve birinci yıllarını canlandıran Emma Corrin, performansı ile bu yıl hem Altın Küre hem de Critics’ Choice Mükafatı aldı. Birinci büyük rolü ile Hollywood dünyasında ses getiren Corrin, yeni bir role hazırlanıyor. D H Lawrence’ın skandal yaratan ‘Lady Chatterley’s Lover’ romanının sinema uyarlamasında Lady Chatterley’i canlandıracak olan Corrin, tarihi karakterlerin aranan yüzü oldu!

1920’li yıllarda Avrupa’da yayınlanan roman, Baronet’in eşi Lady Chatterley’nin ilgilerini anlatıyor. Çarpıcı ve periyoda alışılmamış içerikleri ile uzun bir mühlet diğer ülkelerde yayınlanmayan roman, 60’lı yıllarda Penguin Books ile İngiltere’de yayınlanmıştı. Netflix, 2015’te Oliver Mellors rolünde Richard Madden, Lady Chatterley rolünde Holliday Grainger ve Sir Clifford Chatterley rolünde James Norton ile romanın dizi uyarlamasını yaratmıştı.

Artık ise ‘Lady Chatterley’s Lover’ romanının en yeni uyarlaması ‘Mrs. America’ serisinden tanıyacağınız Laure de Clermont-Tonnerre tarafından yönetiliyor. Senaryosunu ‘Life of Pi’ sinemasının senaristi David Magee’nin kaleme aldığı ‘Lady Chatterley’s Lover’ sinemasının yapımını da 3000 Pictures şirketi üstleniyor.

İlginizi Çekebilir:  KRALİÇE II. ELIZABETH, PRENS PHILIP’İN CENAZESİNE MANALI BİR BROŞ TAKTI

Vintage korselerini kuşanmadan evvel bir öbür proje için kollarını sıvayan Corrin, ‘My Policeman’ uyarlaması için deniz kenarına seyahat edecek. Harry Styles ve David Dawson’un da yer aldığı ‘Mr Policeman’ sineması 50’li yıllarda Brighton’da genç bir arkadaş kümesinin münasebet dinamiklerini mevzu alıyor. Nisan ayında çekimlere başlayacak olan Corrin, Lady Diana rolünden sonra bu sinemada farklı bir tecrübe yaşadığını söylemişti. Diana’nın ünlü ve tarihte tesirli bir karakter olması sebebiyle çok fazla araştırma yapan Corrin, “Şimdi kurgu bir karakteri oynuyorum ve başımda ‘İşimi nasıl yapıyordum?’ diye sorular var. Bilgi almak için biyografilere bakmamak çok tuhaf lakin birebir vakitte çok eğlenceli. Karakterim için bir moodboard bile hazırladım,” demişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat