Ezgi Mola, başörtülü akademisyenin akına uğramasına öfke kustu: İt üzere öğreneceksiniz

10.06.2021
A+
A-

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) öğretim vazifelisi olan Sevinç Parıltı Akkaya, başörtülü olduğu için parkta otururken E.Ç. isimli erkeğin …

Ezgi Mola, başörtülü akademisyenin akına uğramasına öfke kustu: İt üzere öğreneceksiniz

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) öğretim vazifelisi olan Sevinç Parıltı Akkaya, başörtülü olduğu için parkta otururken E.Ç. isimli erkeğin saldırısına uğradı. Aldığı yumruk darbelerinden sonra bayılan Akkaya, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu. Kısa müddette gündeme oturan ve Twitter‘da “NeseNurAkkayaYalnızDeğildir” etiketiyle gündem olan Sevinç Işık Akkaya’ya bir dayanak de oyuncu Ezgi Mola‘dan geldi.

“SAYGI DUYMAYI İT ÜZERE ÖĞRENECEKSİN”

Geçen yıl intihar eden İpek Er’in bıraktığı mektupta kendisine cinsel taarruzda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan’a toplumsal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Ezgi Mola, Akkaya’nın maruz kaldığı şiddetin akabinde Twitter’dan sitem dolu bir paylaşım yaptı. Oyuncu, paylaşımında “İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Bu terbiyesizliği içimden geçenleri siz anlarsınız artık. İğrenç buluyorum, iğrenç. Sana ne kardeşim sana ne, istediğini giyecek, istediğini takacak ve sen hürmet duymayı it üzere öğreneceksin! Kâfi be!” sözlerini kullandı.

Ezgi Mola, başörtülü akademisyenin akına uğramasına öfke kustu: İt üzere öğreneceksiniz

SEVİNÇ IŞIK AKKAYA’YA NE OLDU?

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) öğretim vazifelisi olan Sevinç Parıltı Akkaya ve kız arkadaşı Nişantaşı’nda parkta oturup sohbet ederken, yeniden parkta arkadaşlarıyla oturan E.Ç. isimli şahsın başörtüleri nedeniyle hakaret dolu kelamlı tacizine maruz kaldı. Genç kızlar evvel şahsa karşılık vermedi lakin E.Ç. tacizini uzaktan sürdürmeye devam etti. Arkadaşlarının yanından kalkarak genç kızların yanına gelen E.Ç. burada genç kızlara bağırmaya başladı. E.Ç., “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin öbür yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun” diyerek nefret söylemlerinde bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Aleyna Tilki, hayalindeki erkeği anlattı: Maço ve keko olmalı

Kelamlı hücumlarını fizikî boyuta taşıyan E.Ç., bir anda elindeki termos bardakla Sevinç Parıltı Akkaya’ya vurmaya başladı. Bahtsız genç kız aldığı arka arda yumruk darbeleri nedeniyle yere yığıldı ve baygınlık geçirdi. Gözü dönmüş adamın saldırısına parktaki öteki vatandaşlar müdahale etti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çabucak polis takımları sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Sevinç Parıltı Akkaya darp raporu alarak şahıstan şikayetçi oldu.

EZGİ MOLA HAKKINDA DAVA AÇILDI

Oyuncu Ezgi Mola hakkında, geçen yıl Batman’da intihar eden İpek Er’in bıraktığı mektupta kendisine cinsel akında bulunduğunu yazdığı Musa Orhan’a toplumsal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak Mola’nın 2 yıl 4 aya kadar mahpusu istendi. Orhan’ın avukatı yaptığı açıklamada, “Özür dilememiş ve müvekkilime gelecek on binlerce küfür ile tehdide taban hazırlamıştır” kelamlarına yer verdi.

Ezgi Mola, başörtülü akademisyenin akına uğramasına öfke kustu: İt üzere öğreneceksiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat