Gebelikten Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

14.12.2018
A+
A-
Gebelikten Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

Gebelik Kadının hayatında ki dönüm noktalarından biridir. Hem ruhen hem fiziksel olarak yorucu ama güzel bir süreçtir. Gebelikte fetüsün sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için beslenme çok önemlidir. Bazı gebelerde kontrolsüz yemeye bağlı olarak çok fazla kilo alımı görülebilir. Gebelikten sonra nasıl kilo verebilirsiniz? Alınan bu kilolar ancak gebelikten sonra verilmelidir.

Gebelikte Kaç Kilo Almak Sağlıklıdır

Gebeliğin ilk 3 ayında genellikle bulantı ve kusma yaşandığı için çoğu anne adayı kilo almaz. Ancak 3 aydan sonra iştahta bir artma yaşanacağı için kilo alımı daha hızlı olabilir. Normal kilo alımı her ay bir ya da bir buçuk kilo şeklinde olmalıdır. Beslenme çok önemli olduğu için karbonhidrattan uzak bol sebze ve protein ağırlıklı beslenmek en sağlıklı olanıdır.Gebelikten Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

İlginizi Çekebilir:  Adet Döneminde Kusma Nedenleri

Emzirirken Kilo Verilir mi?

Emzirme dönemi de gebelik gibi olan bir süreçtir. Süt salınımın yeterli olması için anne psikolojisinin iyi ve beslenmesinin normal olması gerekir. Emzirirken çoğu Kadın kilo kaybeder. Nedeni ise emzirme enerji harcatan bir eylemdir. Emzirme döneminde Diyet yapılmamalı sadece karbonhidrattan uzak kalınmalıdır. Sıkı bir Diyet programı içinse emzirmenin bitmesi gerekir. Emzirme döneminde bebeğin gelişimi ve anne sütünün daha kaliteli olması için uygulanan beslenme programında vitamin ve proteine yer verilmelidir. Sadece emzirerek ve yediklerinize dikkat ederek emzirme sürecinde kilo vermeniz mümkündür.
Türkiyenin en büyük evden eve taşıma web sitesine hoş geldiniz linklere tıklayıp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
eşya taşıma
kurtköy evden eve nakliyat
maltepe evden eve nakliyat
pendik evden eve nakliyat

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat