Göğüs Silikonları Zararlı mıdır?

27.11.2018
A+
A-
Göğüs Silikonları Zararlı mıdır?

Göğüs silikonları günümüzde en çok merak edilen ve en sık uygulama yapılan Estetik müdahalelerden biridir. Bu nedenle de pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Peki, göğüs silikonları zararlı mıdır?

Silikon Protezin Delinmesi Ya Da Patlaması

Meme büyütme ameliyatının ardından yaşanabilecek herhangi bir silikon patlaması, delinmesi normal koşullarda oluşan durumlardan değildir. Çünkü silikonlar, üretimleri esnasında pek çok kalite kontrol testinden geçmektedir. Dışarıdan gelebilecek herhangi bir basınç etkisine dayanıklı şekilde üretilirler. Ne kadar güçlü sıkarsanız sıkın, çamaşırların suyunu sıkarmış gibi defalarca sıksanız ve bükseniz bile, patlatmanız mümkün değildir. Ateşli silahlarla yaralanmalara maruz kalındığı zaman ya da kesici, batıcı, delici niteliklerdeki cisimlerin batması ve buna bağlı yaralanmaların sonucunda silikonlar delinebiliyor ve patlama riski taşıyabiliyor. Peki, silikonlar patlarsa ne olur? Pek sık rastlanan bir durum olmamakla beraber silikonlar patladığı zaman çıkarılır ve yerine sağlam silikonlar takılmaktadır. Silikonların kesici delici aletler nedeniyle ya da silahlı yaralanmalar neticesinde patlaması gibi durumla dışında, sağlığı olumsuz yönde tehdit edici bir unsur taşımamaktadır.Göğüs Silikonları Zararlı mıdır?

İlginizi Çekebilir:  Balığı Unla Kızartmak Kansere Yol Açıyor

Silikonların Eskimesi

Silikonlar yıllar içinde yıpranıp eskiyebilir. Bununla beraber, buna bağlı olarak sızıntılar yaşanabilir. Bunlar; bugün artık geçerliliğini yitiren, geçmişteki deneyimler sonucu elde edilen verileri yansıtır. Bununla beraber bazen hastalar, silikonların belli bir sürenin ardından değiştirilmesi gerektiği fikrine kapılıyorlar. Bu doğru değildir. Doğru malzemelerle, doğru bir uygulamayla silikonların herhangi bir zararı bulunmadığı gibi; biçilmiş bir ömürleri de bulunmamaktadır.

Tolga Tolga
Tolga Tolga
Ben Tolga İstanbul 1992 doğumluyum. İlginç içerikler oluşturmayı ve bunları okumaya meraklı kişilerle paylaşmayı severim bundan sonra 9 Kadın web sitesindeyim. İletişim: tolga@9kadin.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.