Haluk Levent’in ödül törenindeki kelamları başını yaktı! Köy muhtarı demediğini bırakmadı

13.03.2021
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de katıldığı ‘2020 Yılı Yeşilin EN’leri Ödül Töreni’ Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda …

Haluk Levent’in ödül törenindeki kelamları başını yaktı! Köy muhtarı demediğini bırakmadı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de katıldığı ‘2020 Yılı Yeşilin EN’leri Ödül Töreni’ Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Merasimde sanatçı Haluk Levent‘e ‘En aktif orman gönüllüsü’ mükafatı verildi.

Bakan Pakdemirli’nin elinden mükafatı alan Haluk Levent, yaptığı konuşmada maden projesinin fotoğrafını göstererek “Sayın Bakanımız daha evvel bir kelam verdi ve yerine getirdi. Ona teşekkürlerimizi sunduk. Artık bu mükafatı hak etmem için Kazdağları’ndan, Kirazlı’dan geliyorum. Buradaki firmanın yetkilerine son verdi Sayın Bakanımız. Bizler teşekkürlerimizi ilettik. Ancak dedim ki ‘bu mükafatı hak etmem için şuraların ağaçlandırılması muştusunu ne vakit verebiliriz.’ Sizden 350 bin ağaç dikim kelamını istiyoruz” dedi.

“KONUŞMASI HAYRETLER İÇİNDE İZLEDİM”

Kirazlı köyü muhtarı Erkan Can ise Haluk Levent’in köy ismine yaptığı açıklamaya reaksiyon göstererek şunları söyledi: “50 yaşındayım. 50 yıldır Kirazlı’dayım. Kirazlı’nın yerlilerindenim. Ben, Kirazlı köyünde Haluk Levent diye birinin yaşadığını duymadım, görmedim de bilmiyorum da. Bu nasıl bu türlü bir röportaj verdi, hayretler içerisinde izledim. Vazifem gereği internete bakarken ben de gördüm. Çok üzüldüm.”

Haluk Levent’in ödül törenindeki kelamları başını yaktı! Köy muhtarı demediğini bırakmadıMuhtar Erkan Can

“İŞ ALANI AÇILSIN DİYE MADENE KARŞI DEĞİLİZ”

Haluk Levent’in, Kirazlı köylüleri ismine konuşarak rehabilite edilmesini istediği alandaki maden şirketini dayanaklarını de söyleyen Can, “Şirketin köyümüze çok yararları olduğunu şahsen görmüşüzdür. Gelen şahıslara de gösterebiliriz. Her işte, köyde yapılan işlerde yardımcı oldu. Maden çalışsın mı çalışmasın mı? Biz çalışsın istiyoruz. Köylü olarak da hiçbir vakit madene karşı olmadık. Olmayacağız da. Neden olmayacağımızı da söyleyelim ki, geriden hakaret etmesinler. Ha bana hakaret edebilirler lakin iş alanı açılsın, millet konutuna ekmek götürebilsin. Köyde 20 den fazla insan çalışıyordu. Bunlar işsiz kaldı. Otomobiller vardı. Kirazlı köyünde, köy yerinde 6 tane servis arabası vardı. Öbür katma pahaları de düşününce, madene karşı olmak sahiden bilemiyorum yani” dedi.

“İŞSİZLİK VAR DİYEN PALAVRA SÖYLER”

İlginizi Çekebilir:  Genç müzikçi Ece Seçkin, saçlarını mor renge boyattı

Türkiye’de çalışan altın madenlerin olduğunu da hatırlatan Muhtar Can, “Mesela çalışan madenler var. Bergama’daki maden de çalıştı kapandı. Lakin kimse ölmedi. Hiçbir zehir de olmadı. Lakin son vakitlerde maden kapanacak diyorlar. Fakat biz madenin çalışmasını canı gönülden istiyoruz. Yatırım olacak köylere. Madenin etrafında 7-8 tane köy var. Hepsine yatırım yapıyor. Dediğim üzere 20 kişiyi geçti erkeklerde, artık işsiz kalmadı. Sıra bayanlara gelmişti. Lakin maden kapanınca onlar da boşta kaldı ki teminat verdiler. Açıldığı vakit bayanlara öncelik verileceğini şahsen söylediler. Bu taahhüdü aldığımız için son derece memnunum bayanlarımız için. Civarlarda da madenler çalışıyor. Biz de birebir hakkı istiyoruz. Artık öbür madenlerde çalışan şahıslar konutuna ekmek götürürken, benim Kirazlılar çalışmıyor. Dediğim üzere, çalışsaydı, millet tahminen de şu saatte, kravatını takıp ütülü pantolonla kıyıda gezecekti. Neden? Nereden baksan, az olabilir lakin köy yerinde taban fiyat kâfi. Artık buna ket vuruyorlar, ondan sonra işsizlik var diyorlar. Ben diyorum ki, işsizlik yok. İşsizlik var diyen kişi bilin ki palavra söylüyordur. İşsizlik var diyor, maden alanına gelip karşıyım diyor” diye konuştu.

“AĞAÇLAR MUHTAÇLIK OLDUĞU İÇİN KESİLİYOR”

Bu mevzunun ağaç sevgisiyle alakası olmadığını da belirten Can, “Ağacı herkes seviyor. Biz de çok seviyoruz. Gidin bakın öteki madenlere, o madenlerde de kesik. Tahminen daha fazla kesik. Mesela rüzgar gülleri. Bu ağaçları da kesiyorlar fakat gereksinim için kesiyorlar. Kimse muhtaçlık olmadan kesmez. Bunun da muhakkak standartı. Fazlasını kimse kesemez. Esasen orman buna müsaade etmez” dedi.

ERDOĞAN’A DAVET DA BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Kirazlı Muhtarı Erkan Can, şunları söyledi; “Biz, Türkiye’de yaşayan bir insanız. Kimsenin bir şey demesine gerek yok. Derse bize Cumhurbaşkanımız ‘Bu maden açılacak, çalışacak.’ Eyvallah. ‘Çalışmayacak’ derse de hürmetle eğiliriz. Biz, ülkesini seven, milletini seven insanların. Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz.”

Haluk Levent’in ödül törenindeki kelamları başını yaktı! Köy muhtarı demediğini bırakmadı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat