Haluk Levent’ten ayakta alkışlanacak hareket! Müzisyenlerin imdadına koştu

02.04.2021
A+
A-

Koronavirüs nedeniyle dünya kuvvetli bir süreçten geçerken, tüm dallarda olduğu üzere müzik kesimi de derinden etkilendi. Cümbüş bölümünün temel …

Haluk Levent’ten ayakta alkışlanacak hareket! Müzisyenlerin imdadına koştu

Koronavirüs nedeniyle dünya kuvvetli bir süreçten geçerken, tüm dallarda olduğu üzere müzik kesimi de derinden etkilendi. Cümbüş bölümünün temel muhtaçlık kategorisinde yer almayan bir kesim olması nedeniyle faaliyetlerin büsbütün sonlandırılması, binlerce müzisyenin ekmek kapısını da kapattı.

İŞÇİLER İÇİN SAHNEYE ÇIKTI

Salgın nedeniyle müzisyenlerin yaşadığı bu sıkıntı sürece dayanak olmak isteyen Haluk Levent ise bir reklam sinemasında yer aldı. Oynadığı reklam sinemasından elde ettiği gelirin 153 bin TL’sini ayıran ünlü müzikçi, 51 müzisyenin hesabına 3’er bin TL yatırdı. Levent’in bu hareketi toplumsal medyada takdir toplarken, bir nebze olsun nefes alan müzik işçileri ise teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir:  Gamze Topuz ve Tümer Metin'den farklı aşk pozu! Birbirinin ayaklarını sevdiler

SENDİKA DA AÇIKLAMA YAPTI

Bahse ait Birlik Sendikası Müzik İşçileri Örgütlenmesi’nde yapılan açıklamada, “Salgın şartlarının müzik kesiminde yol açtığı yıkımın bir nebze hafifletilmesi için muhtaçlık sahibi Birlik Sendikası üyesi müzik işçilerine yönelik, müzisyen Haluk Levent ile bir dayanışma ve yardımlaşma projesi hayata geçirilmiş; bugün itibariyle Haluk Levent’in reklam gelirinden elde ettiği karın büyük bir kısmı Birlik Sendikası üyesi gereksinim sahibi 51 müzik işçisine 3’er bin TL biçiminde ulaştırılmıştır” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat