Hamilelikte Çatlakları Nasıl Önleriz?

11.12.2018
A+
A-
Hamilelikte Çatlakları Nasıl Önleriz?

Hamilelik süreci Kadında fiziksel ve ruhsal değişim yaratan bir süreçtir. Kadın Hamilelikte kilo alır ve kilo almaya bağlı çatlamalar meydana gelebilir. Karın büyüdükçe karın derisi gerilir ve bağ dokusu çatlar. Hamilelikte çatlakları nasıl önleriz? Oluşan çatlakları önlemenin bir faydası yoktur, sadece oluşmaması için önlem alabilirsiniz.

Hamilelikte Neden Çatlak Oluşur

Hamilelik sürecinin başından sonuna kadar Kadının vücudunda bir takım değişiklikler oluşur. Zamanla kilo alır ve karnı büyür. Karnın büyümesine bağlı olarak karın derisinde çatlamalar meydana gelebilir. Oluşan bu çatlakların diğer bir nedeni ise yeteriz kalsiyum alınmasıdır. Kalsiyum bağ dokusunda yapıcı ve onarıcı bir işlev görür. Yeteriz alınması durumlarında bağ dokusunda gevşeme ve çatlamalara neden olur.Hamilelikte Çatlakları Nasıl Önleriz?

İlginizi Çekebilir:  Viola Chan for Oleg Cassini 2019 Yılının En Gözde Tasarımı

Hamilelikte Çatlak Oluşumu Nasıl Önlenir

Hamilelik boyunca çatlak oluşmaması ve cildiniz zarar görmemesi için bir takım uygulamalar yapmanız gerekir. Öncelikle badem yağı sürebilirsiniz veya bazı bitkisel içerikli kremlerden fayda sağlayabilirsiniz. Yalnız süreceğiniz her kremi masaj yaparak cildinize sürün. Cildinizi nemli tutmaya özen gösterin ve fırsat buldukça hafif sporlar yapın. Bu kaslarınızın ve derinizin elastikiyetini korumak için önemlidir. Beslenme programınızda mutlaka süt ürünleri tüketmeyi ihmal etmeyin. Süt ürünlerini mümkünse yoğurt olarak tercih edin. Hamilelik boyunca fazla kilo almamaya özen gösterin. Çok hızlı kilo almak da çatlak oluşmasına neden olan bir durumdur. Çatlak oluştuktan sonra tedavisi zor hatta imkânsızdır, o yüzden çatlak oluşmaması için önlem almalısınız.

Umut
Umut
9 Kadın haber sitesinde yazar. Hayatı boyunca bir çok projede rol alarak kendini geliştirmeye devam etmekte. Kendisinin bilgilerinden faydalanabilir içeriklerini büyük keyifle okuyabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat