HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

14.05.2021
A+
A-

Ben senin en çok / gülüşünü sevdim / Sevindiren, içinde / umut çiçekleri açtıran. Ümit Yaşar Oğuzcan Şair haklı. Gülüşüyle ilham veren …

HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Ben senin en çok / gülüşünü sevdim / Sevindiren, içinde / umut çiçekleri açtıran. Ümit Yaşar Oğuzcan

Şair haklı. Gülüşüyle ilham veren bayanlar lazım dünyaya. Özgüvenini, tutkusunu ve olumlu gücünü yaşadığı ana ve ürettiği işe yansıtan, hissettiğini hissettiren bayanlar. Tıpkı şimdi altı sene evvel hayatımıza giren, farklı karakterler giyindikçe kendini de nasıl keşfettiğini ve geliştirdiğini yakından takıp ettiğimiz genç oyuncu Hande Erçel üzere. Hasretle beklediğimiz bahar renklerini onun doğal çekim gücüyle kucaklıyoruz.

Cumartesi akşamları keyifle izlediğimiz Sen Çal Kapımı dizisindeki grup arkadaşların seni çok çalışkan ve disiplinli buluyormuş. Dışardan bakınca da muvaffakiyet odaklı, özgüvenli bir alfa bayanı üzere duruyorsun, o denli misin?

Dışardan o denli görünüyor olabilir, işime duyduğum hürmetten ötürü birinci günden beri disiplini çok önemsiyorum.

Partnerin Kerem Bürsin ile açtığınız son canlı yayını seyrettim, “set bekliyor” diye yayını daima kesmek istiyordun. Çalışırken sıkı kuralların var mı, nelere dikkat edersin?

O canlı yayında biraz espriyle karışık bir şeydi aslında o. Ancak genel olarak ben çok dakik biri olduğum için çalışırken kimseyi, bilhassa de çok yorulan set grubunu bekletmemeye, her şeyin vaktinde ve yerinde olmasına ihtimam gösteriyorum.

Canlandırdığın Eda karakterinin en çok hangi istikametlerini seviyorsun?

Eda başına ne gelirse gelsin kendi doğrularıyla hareket eden, kendi inandıkları uğruna savaşan bir karakter. Onun bu azmini çok seviyorum.

İki karakter de birbirlerine olan aşkla değişip dönüşüyorlar. Sence bu yüzyılda aşkın hakikaten bu türlü bir gücü var mı?

Aşkın gücüne her vakit inanıyorum. Yüzyıllar boyunca birçok aşk efsane olmuş, öyküleri jenerasyondan nesile aktarılarak kültleşmiş. Biz de kendi yüzyılımızda kendi efsane aşklarımızı yaratabiliriz diye düşünüyorum.

Serkan üzere hafızanı kaybetsen, aklından nelerin silinmesini isterdin?

Aklımdaki her anı benim bir kesimim… Beni daha da olgun ve insan kılan çok fazla anım var, birini bile kaybetmek istemem doğrusu.

Bir rolün bittiğinde o bayan büsbütün hayatından çıkıyor mu? Yoksa seninle yaşamaya devam ediyor mu?

Oynadığım her karakter benim arkadaşım oluyor. Bazen karşılaştığım durumlarda oynadığım karakterlerin reaksiyonlarını düşünüyorum mesela. Yani sorunun yanıtı evet, ekran ömrü bitse bile aslında her karakter benimle yaşamaya devam ediyor.

Nasıl bir senaryo okuma usulün var, değerlendirirken önceliklerin neler oluyor?

Ben senaryoyu geldiği üzere okurum. İki gün geçse dayanamam, o yüzden asla masamın üzerinde bekletemem ve bir an evvel bitirmeye çalışırım. Gözümü kapadığımda o işin içinde olmak isteyip istemediğimin karşılığına nazaran de kararımı veririm. Yani içgüdülerim devrededir.

Repo günlerini nasıl geçirirsin? Neler yaparsın? Kafanı işten basitçe uzak tutabiliyor musun?

Sabah erkenden bütün işlerimi halledip sonra köpeklerimi ve Mavi’yi görüyorum. Bunlar dışında pek bir şeye vaktim kalmıyor esasen.

Meskene geldiğinde birinci ne yaparsın?

Sette çok yoruluyoruz. Konuta geldiğimde kesinlikle bir saat de olsa kendime ve köpeklerime vakit ayırmaya çalışıyorum. Sonra esasen nasıl uyuduğumu bilmiyorum. 🙂

Modayı ve trendleri takip eder misin? Örneğin ilkbahar-yaz 2021 koleksiyonlarından kendin için beğendiğin ayrıntılar oldu mu?

Sıkı sıkıya takip etmem açıkçası. Gözüme çarpan kesimler olursa alırım.

Günlük Moda tarzını nasıl tanımlarsın?

Basic ve cool modüller giymeyi seviyorum. Rahatlık çok değerli. Karantina periyodunda de rahat kesitlere, kapüşonlu sweatshirt’lere, düşük omuzlu ve oversize üstlere çok alıştık doğrusu.

Kendine en çok yakıştırdığın renkler?

Modanın vakitsiz renk çifti siyah-beyaz kombinasyonu vazgeçilmezim. Pastel ve uçuk renkleri de sık kullanıyorum.

Gardırobunda en çok hangi modüller var?

Jean’lerim çok fazla!

Hayatta giymem/takmam dediğin bir şey var mı?

Yok. Vücuduma ve derime yakıştığını hissediyorsam ve o günkü gücüme uyuyorsa, her şeyi giyerim.

Dizideki styling için referanslarınız nelerdi, kiminle çalışıyorsun?

Eda çok kendine has bir karakter, ve kendi Stilini kendi yaratan bir kız. Onun dünyasını giysi tarzına nasıl yansıtabileceğimizi stylist Nilayko (Nilay Koçak Meral) ile çalıştık. Benimle Eda ortasındaki dengeyi çok âlâ kurdu.

Gece davetleri ya da kırmızı halılar için nasıl hazırlanırsın, özel gecelerde ne üslup giyinmeyi seversin?

Benim haz��rlıklarım daima çok ani oluyor. Son iki gün kala hazırlanabiliyorum, o yüzden grubum daima çok sıkışıyor maalesef. Çok feminen bir usulüm yok, içinde rahat, özgür ve keyifli hissettiğim modelleri tercih ediyorum.

Tarzını beğendiğin isimler?

Jane Birkin’in abartısız natürelliğini çok beğeniyorum. Sokak Modasına taraf veren en kıymetli isimlerden Alexa Chung ve klasik görünümlere eklediği küçük bir dokunuşla rock-chic biçime bürünüveren Fransız model ve it-girl Camille Rowe da giysi tarzını beğendiğim isimlerden.

Güzellik ve bakım ritüellerin var mı?

Kesinlikle pak ciltle uyumaya itina gösteririm, bol su içerim ve cildimi dinlendirip beslemek için güzel kokulu aromatik yağlar kullanırım.

Signal ile çok keyifli bir işbirliğiniz başladı, yollarınız nasıl kesişti?

Signal ile White Now serisinin “Anında Bembeyaz Gülüşler” kampanyası için bir ortaya geldik. Bu yeni seyahat beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Bembeyaz bir gülüşün verdiği güven ve bu gülüşün yaşattığı müspet tesir benim hayatıma daima güzellikler kattı. İstiyoruz ki Signal White Now ile bu birlikteliğimiz gülüşün güzel tesirlerini hatırlatsın ve çoğaltsın.

HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Anında bembeyaz bir gülüş ve bunun getirdiği özgüven senin için ne tabir ediyor? Nasıl olmalı? Sana ne katıyor?

“Anında Bembeyaz Gülüşler” kampanyamızda da söylediğimiz üzere, gülüş bir insanın özgüveninin en güzel sembolü bence ve herkese çok yakışıyor. Signal White Now ise beyazlık tesiriyle daha özgüvenli gülüşlere sahip olmamızı kolaylaştırıyor. Her adımımda kendime güvenmek ve emin olmak benim için çok kıymetli, bembeyaz gülüşüm de bence içimdeki bu hisleri yansıtıyor.

İlginizi Çekebilir:  KATE WINSLET FİLTRESİZ HOLLYWOOD İÇİN BİR ADIM ATTI
ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Signal White Now ile iş birliğine imza attığınız bu reklam sinemasını izlediğinizde ne hissediyorsunuz ve bu yeni seyahat size ne hissetiriyor?

Signal White Now reklam sinemamızda de bol bol yer alan gülüşlerin hepimize ilham olmasını istiyorum. Sinemamızda birbirinden farklı biçimde Hande’yi görüyoruz ancak hepsindeki güç ve bembeyaz gülüş birebir. Bilhassa müspet güce gereksinimimizin olduğu bir periyotta bembeyaz ve içten bir gülüşün anında müspet tesir yaratacağına inanıyorum. Kendine güvenen her bayanın içindeki ışığı, bembeyaz gülüşüyle etrafa saçmasını diliyorum.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Nitekim de çok güzel ve bembeyaz gülen bir bayansın; bu ortalar en çok ne güldürüyor seni?

Çok özel bir şey olması gerekmiyor aslında, ben her durumda gülecek bir sebep bulabiliyorum.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Dizi setinde de çok eğleniyor üzeresiniz, orada en çok neye ya da kime gülüyorsunuz?

Biz her vakit çok eğlenen bir takımız. Her gün bir diğerine gülüyorum. Çok kalabalık bir takımla çalışıyoruz, bu nedenle de her gün gülmek için yeni bir mevzumuz oluyor.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Gülmekten çekemediğiniz sahneler oluyor mu? Hatırladığın bir adedini paylaşır mısın?

Çok fazla var aslında. Erdem’in Serkan’a sarılma sahnesinde Eda’nın Serkan’a sarıl diye tutturduğu bir sahne vardı, o sahne nasıl çekildi bilmiyorum, hâlâ aklıma geldikçe gülüyorum.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Kerem Bürsin ile çok uyumlu ve yüksek güçlü bir ikili oldunuz. Birlikte sinema çekmeyi de düşünür müsünüz?

Neden olmasın? Kerem ile yakaladığımız partnerlik gücünün içinde bulunduğumuz her işi güzelleştireceğine yürekten inanıyorum.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Pandemi periyodunda de gördük, çok güzel fotoğraflar yapıyorsun. Aralık ayında, doğum gününde Kansersiz Ömür Derneği ile de ortak bir proje yaptın. Devamı gelecek mi çalışmalarınızın?

Evet, hatta önümüzdeki aylarda bir projemiz var, umarım doğumgünümdeki üzere güzel dönüşler alırız.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Değişik bir periyoda ışınlanacak olsan, hangi kenti ve hangi yılları tercih ederdin, neden?

Yaratıcılığın başşehri Paris’in 60’lı yıllarına gitmek isterdim sanırım. O periyodun ruhu beni çok etkiliyor. Zarafet hayatın her alanında ön planda.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Ferdî gelişiminde en çok gurur duyduğun adım ne oldu?

Hayat sonsuz tecrübelerle dolu, ben de her gün kendime yeni bir şey katmaya çalışıyorum. Bugünüme baktığımda en çok empati yeteneğimle gurur duyuyorum diyebilirim. Birbirimizi anlamamız ve hissetmemiz, gerçek bağlantı açısından empati mahareti çok değerli.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Seni sen yapan en kıymetli özelliğin nedir?

Hiç bitmeyen azmim ve kendimi motive edecek kadar olan hırsım.

Kendinle ilgili en büyük şikayetin ne?

Tez canlılığım! (Ne de olsa bir Yay Kadınıyım!)

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Denemeyi ya da yapmayı çok istediğin yeni bir marifet var mı?

Heykel yapmayı öğrenmek istiyorum.

Kararlarını verirken en çok kimlere danışır, kimlerden tavsiye alırsın?

Hayatımda birkaç çok özel bayan var, onlar bana her vakit ilham olup yol gösterirler.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Düşünce gücü ve güce inanır mısın? İç sesini sık dinler misin?

Çok inanırım; bu kadar dingin olmamın ve kendimi seviyor oluşumun sebebi de budur aslında.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

8 Mart, her ülkede Dünya Bayanlar günü olarak kutlanıyor. Çalışan ve üreten bir bayan olarak, bayanlara ne ileti vermek istersin?

Her daim kendi ayakları üzerinde durmanın bir bayana sağladığı özgüveni hiç bir bağ yahut statünün veremeyeceğini onlara garanti ediyorum. Bu nedenle tek bir mesajım olur: Kendinize yetmeye çalışmaktan asla vazgeçmeyin ve bu yolda kimseye taviz vermeyin.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Senin dizilerin de dahil olmak üzere, Türk üretimlerinin ve oyuncularının yurtdışında bu kadar ilgi görmesini neye bağlıyorsun?

Bizdeki kıssalar çok gerçek ve samimi. Genel olarak insanların dikkatini her vakit gerçek kıssalar çeker. Ayrıyeten genel olarak İstanbul ve Türkiye’ye olan ilginin artmasının da tesirli olduğuna inanıyorum. Öykülerin geçtiği yerlere ilgi de büyük.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Her paylaşımını takip eden büyük bir hayran kitlen var, onlara hangi yönünle ilham vermek istersin?

Olumlu bakış açım ve özgüvenimle.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Hande hayatta en çok ne arıyor, kendisi için nasıl bir gelecek düşlüyor?

Hayattaki şahsî seyahatimizin bitmek bilmeyen bir serüven olduğunu düşünüyorum, bu nedenle ne aradığımın net bir tarifi yok. Lakin geriye kalan tüm yaşlarımda ve anlarımda huzurlu olma beklentisi içindeyim.

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Bu ortalar en sık kullandığın söz?

Hadi!

2021 için motton?

Let’s shine 🙂

ELLE
HANDE ERÇEL BEMBEYAZ GÜLÜŞÜYLE BAHARA ÇOK YAKIŞIYOR!

Röportaj: Melda Narmanlı Çimen

Fotoğraflar: Hasan Karaarslan

Moda Editörü: Aslı Asil

ELLE
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat