İbrahim Kalın’ın müziğinde imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra birinci kere konuştu

17.04.2021
A+
A-

Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın geçtiğimiz gün yayınladığı “Hiç Oldum” isimli müziğinin düzenlemesini üstlendiği için …

İbrahim Kalın’ın müziğinde imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra birinci kere konuştu

Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘ın geçtiğimiz gün yayınladığı “Hiç Oldum” isimli müziğinin düzenlemesini üstlendiği için toplumsal medyada kimi kullanıcılar tarafından eleştirilmiş bazıları tarafından ise takviye görmüştü.

“BENİM İÇİN STÜDYO İŞİNDEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİ”

Sanatçı, gelen yansıların akabinde Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’e verdiği röportajda, “Ben yalnızca müzikle ilgili bir yaklaşımla ve İbrahim Kalın’ı bağlama seven, halk müziğiyle ilgili birisi diye hissettiğim için birkaç müzisyen arkadaşın ricası üzerine kopuzumla eşlik ettim. Düzenleme yapmadım. Onu yanlış yazıyorlar ya da üretimci mı bu türlü yazmış bilemiyorum. Öylesine bir stüdyo işiydi, benim için ondan öte bir şey değildi” dedi.

Erkan Oğur, verdiği röportajda İbrahim Kalın ile çalışma teklifini “Benim için bağlama çalıp halk müziği seven İbrahim’siniz. Olağan ki çalarım” diyerek kabul ettiğini belirtti.

“SARAY’IN VERDİĞİ MÜKAFATI KABUL ETMEMİŞTİM”

“Çalışmaya katıldığınız için bir tenkit bekliyor muydunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Tahminen benim de yanlışım olmuş olabilir, bu türlü bir şeyi kabul etmek. Ben yalnızca müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. Beşerler öbür taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti siyasetleri nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu söz edenler oldu. Aksine Saray’ın verdiği mükafatı kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü’nü kabul etmemiştim.”

İlginizi Çekebilir:  Aslışah Alkoçlar ile Kaan Demirağ evlendi Çiftin Gelinlik ve Damatlığı

“İBRAHİM KALIN’IN POZİSYONUYLA ALAKAM YOK”

Erkan Oğur, gelen yansılardan sonra İbrahim Kalın’ın çok üzülDüğünü belirten bildiriler aldığını söyledi. Kalın’ın müzik yorumu hakkında ise şunları söyledi:

“Güzel, tok bir sesi var. Bağlamasını hoş çalıyor, deyişler söylüyor. Halk müziğini seven birisi olduğunu sezdiğim için bu işe eşliği kabul ettim. Sanırım bu benim yanlışım idi. Kusursuz bir insan gösterin. Yoksa pozisyonuyla, yaptığı işlerle, bulunduğu konumla alakam yok. Elinde bağlamayla yürüyen ve halk müziğini seven biri benim için. Ben siyasetçi değilim. Müziğim siyaset üstüdür. Kendi ideolojisini içerir. O da ses ve sessizlik oluşmaktadır. Şu an ses kısmındayım. Bu demek değil ki ben apolitik birisiyim. Devrimci bir tarafım var. Tırnaklarımızla buraya geldik.”

İbrahim Kalın’ın müziğinde imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra birinci kere konuştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat