İskandinav Tarzı Çocuk Odası Dekorasyonları

16.12.2018
A+
A-
İskandinav Tarzı Çocuk Odası Dekorasyonları

Bebek bekleyen veya hali hazırda çocuk sahibi olan ebeveynler için çocuk odası Dekorasyonu oldukça önemli bir konudur. Çocuklar ve bebekler yetişkinlere göre gün içinde daha fazla uyku ihtiyacı duymaktadır. Bu sebeple çocuk odalarının Dekorasyonu onların dinlenmelerini sağlamları için gerekli atmosferde olmalıdır. Sağlıklı bir uyku için çocukların odalarının temiz, düzenli ve sakin bir ortama sahip olmalıdır. İskandinav tarzı çocuk odası Dekorasyonları  düzenli ve sakin bir ortam sunduğu için son yıllarda aileler tarafından tercih edilmektedir. İskandinav tarzı genellikle beyaz, pastel tonlarının hakim olduğu oldukça sade bir tarzı temsil etmektedir. Mobilya tercihlerinde konfor ön plandadır. Konforun yanında mobilyalar, elegan bir tarzı da yansıtmaktadır.

İskandinav Dekorasyonunu Çocuk Odalarında Kullanmak

Sadeliğin ön planda olması ilk önce gözetilmesi gereken durumdur. Mobilyalardan oyuncaklara kadar yapılan seçimlerin bir uyum içinde olması gerekmektedir. İskandinav tarzı çocuk odası düzenlemesinde seçilen renkler genellikle beyaz, pastel pembe ve pastel mavi olarak tercih edilmektedir. Odaların hakim duvar rengi beyaz olmaktadır. Beyaz renk ışığı yansıttığı için özellikle tercih edilir. İskandinav tarzı benimsenmiş evler doğal ışıkları kullanırlar. Bu sebeple yansıma sağlayan çevreyi yumuşatan tercihlerde bulunulur. İskandinav tarzı çocuk odalarında kızlar ve erkekler için çok net bir ayrım gözetilmemektedir. Kullanılan malzemeler genelde doğada olan malzemeler olmaktadır.İskandinav Tarzı Çocuk Odası Dekorasyonları

İlginizi Çekebilir:  Astım Nedir? Astım Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Tedavi Yöntemleri

Çocuk Odası Döşerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Seçilen oyuncaklar ve mobilyaların sağlığa zararlı olmayan maddelerden üretilmesine dikkat edilmelidir.
  • Çocuğun yaşına uygun oyuncak seçimleri yapılmalıdır.
  • Seçilen aksesuar ve oyuncakların küçük parçalardan oluşmamasına özen gösterilmelidir.
  • Dolap seçimi yapıldıysa bunun duvara sabitlenmesine dikkat edilmelidir.
Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.