Kahvaltıda Poğaça Yiyenlere Kötü Haber

06.12.2018
A+
A-
Kahvaltıda Poğaça Yiyenlere Kötü Haber

Kahvaltıda Poğaça Yiyenlere Kötü Haber. Uzman Diyetisyen Esra Çelakıl, her kahvaltıda güne poğaça tüketerek başlayanlara önemli tavsiyelerde bulundu. Sabahları çoğu zaman vakit bulamayıp poğaça gibi hazır yiyecekler tüketmek zorunda kalanların ve poğaça düşkünlerinin acilen yemeyi azaltacağı bu öneriler oldukça önemli. 1 poğaçanın yaklaşık 450 kalori değerinde olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Çelakıl, poğaça tüketenlerin sağlıklı bir kahvaltı alışkanlığı edinmesinin yararlı olacağına vurgu yaptı. Bunun yanında iki ay gibi bir süre zarfı boyunca her sabah poğaça tüketen bir kişinin neredeyse 2.5 kilo kadar yağ kütlesini vücuduna ekleyeceği şeklinde devam etti. Bir poğaça yendiğinde bile vücudun yakmasını sağlamak için binlerce adıma ihtiyaç duyulacağını belirten uzman Diyetisyen her sabah poğaça yiyenlerin bir kez daha düşünmesini tavsiye etti.Kahvaltıda Poğaça Yiyenlere Kötü Haber

İlginizi Çekebilir:  Yeni Modaya Ayak Uydurun

1 Poğaça 7 Bin 500 Adıma Bedel

Bir tane poğaçanın yaklaşık 450 kalori değerinde olduğuna vurgu yapan Uzman Diyetisyen Esra Çelakıl, her sabah işe giderken kendimize zaman ayıramayarak kolay bir biçimde poğaça ile kahvaltı yapabiliyoruz, fakat işe giderken bir yumurta, 4-5 zeytin, domates, salatalık ve bir dilim kadar peynir koyarak da 1 tane poğaça ile aynı kaloriyi alabilirken vücudumuza da zarar vermemeyi başarabiliriz şeklinde konuşmalarına devam ederken, 1 poğaçanın 7 bin 500 adıma bedel olduğunu, sadece bir tane poğaça yediğimizde en az 7 bin 500 adım atmamız gerektiğini söyledi.

Umut
Umut
9 Kadın haber sitesinde yazar. Hayatı boyunca bir çok projede rol alarak kendini geliştirmeye devam etmekte. Kendisinin bilgilerinden faydalanabilir içeriklerini büyük keyifle okuyabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.