Kayak Tatilinde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

10.01.2020
A+
A-
Kayak Tatilinde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

Tatiliniz sonrasında, cildinizin agresif davranmaması ve olmasından gerekenden daha kuru ya da daha yağlı olmaması için rutininizi kayak tatilinde biraz değiştirmeniz gerekebilir. Kayak tatilinde yanınıza almanız gereken güzellik ürünleri arasında birbirinden makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri yer almaktadır.

Nemlendirici & Güneş Kremi

Vücudunuza gerekli nemi sağlamak için yanınıza alacağınız kremleriniz sizlere tahmin ettiğinizden çok daha fazla fayda sağlayacaktır:

  • Nemlendiriciler, cildinizin kuru soğuklara karşı dayanıklı olmasını ve nemini kaybederek kurumasını engeller,
  • Gergin ve sert bir cilde dönüşmemesi için yüzünüze ve ellerinize nemlendirici kremler kullanmalısınız,
  • Özellikle suya ve tere dayanıklı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarında olduğu kadar, kış güneşinin yakıcılığı da bilinmektedir. Özellikle kar yüzeyinden yansıyan güneş ışınları yazın bile yanmadığınız kadar cildinizi yakabilir. Önlem olarak 30-50 faktör korumaya sahip ürünleri çantanıza atabilirsiniz.

Dudak & El Nemlendiricisi

Dudaklarınız, kışın soğuk, rüzgâr yüzünden çatlamaya hazırken kar tatilinde de bu durum peşinizi bırakmayacaktır. Uzun süreli yumuşaklık sağlayan, kalıcılığı saatler süren rujlar dudaklarınızın çatlamasını engellerken, güzel görüntüsünü sürdürmesinde yardımcı olacaktır. Eller ince deriye sahip olduğu için rüzgârdan hemen etkilenmektedir.Kayak Tatilinde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

İlginizi Çekebilir:  Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Bakım Yağı ve Saç Maskesi

Gece yatmadan önce uygulayabileceğiniz serumlardan oluşan bir setinizi yanınıza aldığınız sürede, kar tatiliniz harika geçecektir. Gün boyu kuruyan cildinize yağlı serumlarla destek sağlayabilirsiniz.

Rüzgârdan, soğuktan çok kısa sürede etkilenen saçlarınızın da canlanması yine sizin elinizde. Gece uygulayacağınız maske ertesi gün tüm soğuk şartlara rağmen sağlarınızın özenle parlamasını sağlayacak.

Dinlenmek İçin Aromaterapi

Vücudunuzun soğuktan gerildiğini hissettiğiniz bir günün akşamında, sıcak duşun altında kaslarınızı gevşetirken kullanabileceğiniz, kokusu sizlere hoşluk veren aromaterapi yağlarını tercih edebilirsiniz. Böylece yorulan kaslarınız dinlenirken, kendinizi ertesi güne hazırlayabileceksiniz.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.