Kemik Erimesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

27.09.2019
A+
A-
Kemik Erimesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Kemik erimesi tıp dilinde osteoporoz olarak adlandırılan bir hastalıktır. Bu hastalık daha çok 50 yaş üzerindeki yetişkinlerde görülmektedir. Ancak günümüzde genç yaşlarda da bu hastalığı yaşayanlar bulunmaktadır. Bu nedenle kemik erimesini nasıl önleyebilirsiniz? internet ortamından en fazla arama yapılan sorular arasında bulunmaktadır. Bu sorulara cevap vermek gerekirse öncelikle kemik erimesinin D vitamini eksikliği yaşayan kişilerde sıkça görüldüğü söylenebilir. Güneşe çıkmayan ve vücutları güneş ışınlarından yararlanamayan kişiler kemik erimesi sorunu ile karşılamaktadır.

Bu sorunu önlemek için öncelikle güneş ışığının alınması sağlanmalıdır. Bunun dışında çok fazla ilaç kullanılmasının önüne geçilerek kemik erimesi önlenebilmektedir. Kişilerin magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerin alınması sağlanmalıdır. Ayrıca B12, C ve A vitamini gibi içeren gıdalarla beslenilmelidir.

Kemik erimesinin bir nedeni de kişilerin yaşamları boyunca az hareket etmeleridir. Bunun için kemik erimesine yakalanmamak için düzenli hareket etmeye özen göstermek gerekmektedir. Kemik erimesini önlemek için stresin hayatınızdan çıkarılması gerekiyor. Aynı zamanda asitli olan içecekler ve hazır gıdalarda kemik erimesine yol açtığında tüketilmesi gerekmektedir. Kemik erimesini önlemek için şekerli ve unlu gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir.Kemik Erimesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

İlginizi Çekebilir:  Hurmanın Mucizesi

Kemik Erimesi Önlemek İçin Tüketilmesi Gerekenler

Kemik erimesinin önlenmesi için bol miktarda sebze ve meyvenin tüketilmesi gerekmektedir. Ayçiçeği ve margarin gibi yağlar yerine zeytinyağı ve tereyağı gibi yağlar tüketilmelidir. Kefir, turşu, yoğurt ve peynir gibi gıdaların bol tüketilmesi gerekmektedir. Sütün az tüketilmesi kemik erimesini önlemektedir. Son olarak menopoz dönemindeki Kadınların kemik ermesinden korunmak için keten tohumu tüketmeleri gerekmektedir.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat