“Keşke Musevilerin yaptığına bir reaksiyon verseydiniz” yorumu Can Bonomo’yu küplere bindirdi

19.05.2021
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde daima kullandığı aksesuarı olan şapkasını SMA hastası bir bebek için yardım hedefli toplumsal medya üzerinden satışa çıkaran …

“Keşke Musevilerin yaptığına bir reaksiyon verseydiniz” yorumu Can Bonomo’yu küplere bindirdi

Geçtiğimiz günlerde daima kullandığı aksesuarı olan şapkasını SMA hastası bir bebek için yardım hedefli toplumsal medya üzerinden satışa çıkaran müzikçi Can Bonomo, bu paylaşımına gelen yoruma oldukça sonlandı.

“BU DÜNYANIN SORUNU SİZLERSİNİZ”

İsrail’in Filistin‘e yönelik akınları devam ederken Bonomo’ya bir takipçisinden “Keşke Musevilerin yaptığına bir reaksiyon verseydiniz” biçiminde yorum geldi. Can Bonomo gelen bu berbat yorum karşısında sessizliğini bozarak, “Ben İsrail asılı değilim İspanyol kökenli bir Türk’üm.Bunların hiçbiri beni tanımlayan şeyler değil, ırk ve coğrafyayla kafayı bozmuş mikro beşerler bana hatırlatmadığı sürece, gün içerisinde aklıma dahi gelmiyor. Filistin’de ömrünü yitiren suçsuz beşerler ve çocuklarla ilgili fikirlerimi belirttim. Daha evvel de belirtmiştim. Dünyayı Instagram’dan değiştirmeye çalıştığınız için geri kalan hiçbir şeyi takip edemiyorsunuz sanıyorum. Sizler ırkçısınız çocuklar.

Eğitimsiz, bilgisiz ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu. Toplumsal medya hesaplarınıza bayrak koyduğunuz vakit elinizden geleni yapmış olduğunuzu varsayıyor ve vicdanınızı rahatlatıyorsunuz. İşin b… kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size kâfi geliyor. Bir azınlığı köşeye sıkıştırmakta, ona zorbalık etmekte beis görmüyorsunuz. İnsanlığa biraz paha veriyorsanız gerçek yetişkinler olana, insanı etnik kimliğiyle, denk geldiği coğrafyayla değil, salt insanlığıyla tanıyıp tutmaya başlayana kadar çürük fikirlerinizi kamu nezdinde beyan etmeyin; aksiyon almayın. Bunu 100 sene evvel başarabilmiş olsaydık esasen konuşmuyor olurduk bunları artık.” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Sevgilisi Mohammed Alsaloussi için gelen tenkitlere dayanamayan Şeyma Subaşı, Instagram'daki yorumları sonlandırdı

İşte Bonomo’nun o paylaşımı:

“Keşke Musevilerin yaptığına bir reaksiyon verseydiniz” yorumu Can Bonomo’yu küplere bindirdi

“BEN TÜRK’ÜM, YAHUDİ OLMAK BİR DİNDİR”

Can Bonomo, Eurovision’a katıldığı devir, Musevi kimliği ile ilgili yapılan yorumlara da cevap verdiği bir programda “Müziğin lisanı, dini, ırkı yok. Ben Türküm. Yahudi olmak bir dindir. Türkiye’de 36 farklı etnik kökenden insan yaşıyor. 540 yıldır buradayız. Bunun mevzuyla alakası yok. İsrail ile alakası yok. İspanya’dan 540 yıl evvel gelmişiz. Türküm, Türkiye’yi temsil edeceğim” demişti.

Bonomo bir röportajında da “Seni İtalyan sandık, İtalyan mısın?” sorusuna “Hayır. Sefarad Yahudisi’yim. Cetlerim 540 yıldan beri Türkiye’deler, Türk sayılırım.” karşılığını vermişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat