Kişiye Özel Cilt Bakım Sırları

10.10.2019
A+
A-
Kişiye Özel Cilt Bakım Sırları

Her kişinin cilt yapısı birbirinden oldukça farklıdır. Bu yüzden herkesin Cilt bakımı ve temizliği aynı olmamalıdır. Yağlı ve kuru ciltlerin ihtiyaç oldukları bakımlar birbirinden çok farklıdır. Peki, kişiye özel Cilt bakımı sırları nelerdir?

Doğru Cilt Bakım Ürünleri ve Su

Yağlı bir cildin, kuru ciltlere uygun olan maskelerini veya ürünlerini kullanması o cildin daha kötü ve tahriş olmasına neden olur. Bu yüzden cilt bakım ürünlerini seçerken cildinizin tipini bilmek oldukça önemlidir. Cilt tipleri üçe ayrılır; Karma, yağlı ve kuru. Cilt tiplerine göre ürünlerin içeriği de farklılık gösterir. Cilt tipiniz ne olursa olsun su içmeniz cildinizi güzelleştirir. Su, cildinize canlılık katar ve renk verir. Özellikle kuru ciltlerin oldukça su tüketmesi gerekir.Kişiye Özel Cilt Bakım Sırları

İlginizi Çekebilir:  Eşek Sütü İle Bakım Nasıl Yapılır?

Kaliteli ve Doğal Ürünler

Ürün seçmekte oldukça seçici davranmalısınız. Çok fazla ucuz veya merdiven altı ürünlerden uzak durmalısınız. Bir ürünü alacakken o ürünün içeriğine bakmalısınız. Alkol oranının yüksek olduğu, cildinizin pH değerini bozacak ve bilinmedik markaların ürünlerini tercih etmeyiniz.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.