KLASİK ÇİZGİLERE CESARETLİ YORUM: HALEIA OVER EXPOSED KOLEKSİYONU

04.03.2021
A+
A-

HALEIA, Sonbahar/Kış 2021-2022 ‘Over Exposed’ koleksiyonunda 70’lerin güçlü bayan siluetini günümüz metropol hayatına taşıyor. Kendi koyduğu …

KLASİK ÇİZGİLERE CESARETLİ YORUM: HALEIA OVER EXPOSED KOLEKSİYONU

HALEIA, Sonbahar/Kış 2021-2022 ‘Over Exposed’ koleksiyonunda 70’lerin güçlü bayan siluetini günümüz metropol hayatına taşıyor. Kendi koyduğu kurallarla ekol olan, mert adımlar atmaktan çekinmeyen bayanlardan ilham alan 80 kesimlik koleksiyonda hem ready-to-wear hem de couture formları birlikte sunulurken, buna yaklaşık 60 modüllük bir aksesuar koleksiyonu eşlik ediyor.

Yeni koleksiyonunu kendi tasarladığı bir dünyada sunan HALEIA, bu yiğit dünyayı bir buz mağarasının içinde kurdu. HALEIA, Sonbahar/Kış 2021-2022 dijital defilesini içinde kristallerinde yer aldığı bu mağaralardan ilham alarak dekore ettiği bir dünyada gerçekleştirdi. Buz kristalleri üzere güçlü ve maskülen bir dokuyu dizaynlarının feminen istikametiyle buluşturan HALEIA, oluşturduğu bu kontrastla HALEIA Kadınını da bir atıfta bulundu.

KLASİK ÇİZGİLERE CESARETLİ YORUM: HALEIA OVER EXPOSED KOLEKSİYONU

‘Over Exposed’ vurgusunun hem sunulan dizaynlarda hem de kurulan bu dünyada desteklendiği dijital defile, dünya standartlarında bir görsel zenginlik sundu. Buz mağaralarının yaşadığımız dünya için keşfe açık olmasının HALEIA’ya yaptığı self-reflexive vurgunun yanı sıra, kaygan ve eriyen bir dünyanın içinde HALEIA’nın güçlü dizaynlarıyla bu dünya içerisindeki gücüne ve nasıl konumlanabileceğine dair ipuçlarını verdi.

İlginizi Çekebilir:  DOLCE & GABBANA DEFİLESİNDE ROBOTLAR VAR!

KLASİK ÇİZGİLERE CESARETLİ YORUM: HALEIA OVER EXPOSED KOLEKSİYONU

HALEIA’nın ortaya koyduğu kimliğin odağında klasik çizgiyi 70’lerin varyasyonelliğiyle birleştirmek yatıyor. Periyodun kuralsız eşleştirme ruhunu gerisine alan HALEIA, kazayağı desenini alışılmış siyah ile beyazın ötesine taşıyarak canlı renklerle buluştururken tıpkı vakitte monogram desenler, deriler, varak baskılar üzere birçok varlıklı ögesi bir ortaya getiriyor. Tekrar vizyon kazandırılan deri kesimlere, ‘one-of-a-kind’ metal kasalı ve metal zincirli ayakkabılar, gösterişli ve lüks aksesuarlar eşlik ediyor. Glam rock küçük elbiseler, maxi kabarık elbiseler, tulumlar, geniş ve rekonstrüktif kısımlı pantolonlar ile over-size ceketler ve üç boyutlu ayrıntılarla süslenmiş birçok değişik form HALEIA’nın eşsiz çizgisini tamamlıyor. Birebir vakitte, iki tarafı farklı hale getirilmiş, çift katmanlı görünümler koleksiyona ekstra boyut kazandırıyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat