Lenfoma Belirtileri Nelerdir?

07.10.2019
A+
A-
Lenfoma Belirtileri Nelerdir?

Lenf bezlerindeki lenfositlerin, kontrolsüz büyümesi sonucunda ortaya çıkan lenfoma, vücudun savunma mekanizmasını hedef almaktadır. İnsanların en merak ettiği sorulardan birisi olan lenfoma belirtileri nelerdir? cevabı, farklı başlıklar altında incelenebilir.

Ateş ve Kilo Kaybı

Lenf bezlerinizi mutlaka kontrol edin ve doktorlara gösterin. Kontrolsüz ve aşırı derecede büyüyen lenf bezlerinin kanseri işaret ettiği düşünülmektedir. Tanı konamayan yüksek ateşlenmeler ve buna bağlı ya da bağımsız olarak kişilerde kilo kaybı görülüyorsa, mutlaka doktora görünmelidir. Vücudun savunma mekanizmasını hedef alan bu hastalık, kişilerde yaygın olarak halsizlik de yapmaktadır. Hiv gibi kuvvetli hastalıklar da lenfomaya yol açabilir.Lenfoma Belirtileri Nelerdir?

İlginizi Çekebilir:  Sonbahar Aylarında Hastalıktan Kurtulmak İçin İçmeniz Gereken İçecekler

Gece Terlemesi ve Aile Geçmişi

Uyurken çok daha fazla terlemek, vücutta sebepsiz kaşıntılar ve solunum yollarında hissedilen bir tıkanıklık da lenfomanın belirtilerini işaret eder. Erken teşhisin hayat kurtardığı unutulmadan, doktorlara muayene olmakta fayda vardır, özellikle karın bölgesinde şişlik ve doygunluk hissi de kişilerde lenfoma olabileceğini gösterir. Ailenizde bu hastalığa yakalanmış kişiler varsa, sizler de risk altında olduğunuz için sürekli olarak kontrollere gitmekte fayda vardır.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat