MARY KATRANTZOU’NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTI

23.03.2021
A+
A-

Serpenti Forever’ı özgürce tekrar yorumlaması için seçilen dizayncı Mary Katrantzou, canlı ve maksimalist dizaynlarıyla “Desenlerin Kraliçesi …

MARY KATRANTZOU’NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTI

Serpenti Forever’ı özgürce tekrar yorumlaması için seçilen dizayncı Mary Katrantzou, canlı ve maksimalist dizaynlarıyla “Desenlerin Kraliçesi” olarak biliniyor. Katrantzou şiirsel ve coşkulu usulünü büyüleyici yılan figürüne aşılayarak yılanı hayat ve optimistlikle tekrar canlandırıyor.

Haute Couture işçiliğini canlı dokunuşlar ve mücevherlerden esinlenen ayrıntılarla buluşturan ve memnunluk hissini bu kesişimde buluşturan dizayncı üç yeni tarz sunuyor: Serpenti Metamorphosis çanta, Serpenti Metamorphosis Handle çanta ve Serpenti Metamorphosis minaudière. Bu üç model, dokuma eserleriyle tamamlanıyor.

MARY KATRANTZOU’NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTI

Yılanın dönüşümsel tabiatını kelebeklerin büyüleyici metamorfozuna bağlayan Mary Katrantzou, tekrar doğuş, evrim ve değişimle ilgili optimist bir iletisi hayata geçiriyor. Nappa derisinden Serpenti Top Handle modelini tuval olarak alan Yunan dizayncı, gerçek bir Haute Couture ustalığını üç boyutlu harika işlemelere yansıtıyor, işlemeler kuyruklu bir yılanın uçan kelebeklere dönüşmesini görsel olarak tasvir ediyor. Bu alışılmışın dışında dizaynın temelinde yer alan, Mary Katrantzou tarafından modernize edilmiş olan yılanbaşı çanta kilidi tartışmasız bir zaferi müjdeliyor. Her bir Serpenti Metamorphosis çanta, alanında uzman bir sanatkarın 40 saatten fazla çalışmasını gerektiriyor. Her biri hudutlu sayıda üretilen modellerin küçük uzunluklarında Beyaz Akik, Kristal Pembe ve zümrüt yeşili renklerinde, büyük uzunluğu ise siyah olarak sunuluyor.

MARY KATRANTZOU’NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTI

Bvlgari’nin cüretkâr mücevher DNA’sını yansıtan Serpenti Metamorphosis Handle Bag, ultra yumuşak, son derece pürüzsüz kapitone Nappa gövdesini eşsiz bir metal üst sapla birleştiriyor. Serpenti mirasının ikonik dizaynını cüret ve onurla tekrar canlandırıyor. Metamorfoz kavramının en ince detayını yansıtan bu çok taraflı çanta, sapı çıkarılıp şık bir altın zincir kayış takılarak hareketli bir çapraz çantaya dönüşebiliyor. Mücevher esintilerinin ve deri sanatçılığının kusursuz bir birlikteliği olan bu kesim, ikonik yılanbaşı çanta kilidini, armut biçiminde pahalı taşlardan oluşan gözlerle Mary Katrantzou’nun yorumuyla yansıtıyor. Çanta fildişi opalden pembe kristale, Ege mavisi topazdan kızıl akik rengine yeniden bedelli taşlardan ilham alan renk seçenekleriyle sunuluyor.

MARY KATRANTZOU’NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTIMary Katrantzou (Bvlgari)

Adeta kendi başına bir mücevher olan Serpenti Metamorphosis minaudière, damla halindeki gözleri ve altıgen pullarının harikalığıyla ikonik yılanbaşının hipnotize edici hoşluğuna odaklanıyor. Gerçek bir ikon olan Bulgari Serpenti saatten ilham alarak, bu ilhamı birinci sefer bir minaudière çantaya taşınıyor. Bu dilek nesnesi iki farklı tarzla sunuluyor; Çapraz bir formda gövdeye yahut bileğe takılabilen, açık altın yahut altın renginde, uzun yahut kısa çift zincir askılı küçük uzunluk ve ayrıyeten siyah-beyaz, çok renkli ya da kristal pembe pullarla donatılmış seçeneklere sahip, elde taşınmaya uygun, cazip bir orta uzunluk.

İlginizi Çekebilir:  2019 Bay Kol Saati Modelleri

Kapsül koleksiyonunun tüm çantaları “Mary Katrantzou x Bvlgari” imzasını taşıyan iç metal etiketle tamamlanmış. Tabiat metamorfozunun mükemmellerini yineleyen Mary Katrantzou, kelebek ve yılan motifi ortasındaki zıtlığı, hafif kaşmir ve ipek fulardan ultra çok taraflı ipek shelleys’e kadar uzanan çeşitli dokumacılık eserlerinde akıllara sakinlik veren desenler ve renk kombinasyonları aracılığıyla ustalığını gösteriyor. Koleksiyon, Fransız Moda fotoğrafçısı Hugo Comte tarafından fotoğraf çekimleri yapılan, Rus hayırsever ve hoşluk ikonu Natalia Vodianova’nun Mary Katrantzou imzalı, özel tasarlanmış Haute Couture tulumlarla objektif karşısına geçtiği bir kampanya aracılığıyla tanıtıldı. Kapsül koleksiyonu, dünya çapında seçili Bvlgari butiklerinde ve 15 Nisan’dan itibaren Bulgari.com’da satışa sunulacak. Online ön siparişler 21 Mart’tan itibaren başlayacak.

MARY KATRANTZOU’NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTI

THE OMNIA CAPSULE EDITION – MARY KATRANTZOU

Bvlgari Omnia cihanını optimist ve renkli bir hayal dünyası olarak tekrar tasarlayan Yunan dizayncı, yeni ve özel bir koku yaratmak için usta parfümör Alberto Morillas ile işbirliği yapıyor, özel bir ambalaj dizaynıyla tüm Omnia koleksiyonuna coşkulu bir dokunuş katıyor. Omnia’nın sevinçli ruhu ve canlı cazibesi, Roma’lı Bvlgari’nin dizginsiz çoşkusu ve Mary Katrantzou’nun yavuz, yaratıcı yaklaşımı ile coşkulu bir işbirliği.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat