Meme Kanserini Nasıl Yenebilirsiniz?

12.10.2019
A+
A-
Meme Kanserini Nasıl Yenebilirsiniz?

Meme kanseri erkeklere oranla Kadınlarda çok daha sık görülen bir kitledir. Bu kitle göğüs içinde ve yanlardaki boşluklarında da yer alabilmektedir. Kadınların sık sık kontrol etmesi gereken bu durum, yaşları ilerledikçe belirli aralıklarla doktor randevularına dönüşmelidir. Meme kanseri teşhisi konduktan sonra insanların aklına gelen tek soru meme kanserini nasıl yenebilirsiniz? Sorusu olmaktadır.

Tümörün Huyu

Meme kanserini yenmek için ilk olarak tümörün iyi ya da kötü huylu olduğuna karar verilmelidir. Patoloji sonuçlarından sonra doktorlar sizleri tümörünüz hakkında bilgilendirecektir. Kötü huylu bir kitle, ameliyatla alınır ve kalan diğer sağlıksız hücrelerin de ölmesi için kemoterapi ya da ışın tedavisi, bazı durumlarda da ikisi birden kişiye verilebilir.Meme Kanserini Nasıl Yenebilirsiniz?

İlginizi Çekebilir:  Dış Gebelik Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kemoterapi ve Işın

Kemoterapi alınırken kişiler yeme düzenlerine dikkat etmelidir. Doktorlarıyla görüşerek beslenme programları hakkında detaylı bilgi alınabilir. Bu süreçte vücut ciddi şekilde vitamin kaybettiği için vitamin takviyesi faydalı olacaktır. Sigara ve alkolden uzak durarak da bu sürecin hızlanmasını ve tamamen vücudunuzdan gitmesini sağlayabilirsiniz.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat