Okan Bayülgen 4 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanacak

26.02.2021
A+
A-

Okan Bayülgen, yaklaşık 1 yıl evvel Uykusuzlar Kulübü programında Youtuber Muhammet Çumanoğlu’na, ‘geri zekalı’ diyerek hakarette bulunmuş, o …

Okan Bayülgen 4 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanacak

Okan Bayülgen, yaklaşık 1 yıl evvel Uykusuzlar Kulübü programında Youtuber Muhammet Çumanoğlu’na, ‘geri zekalı’ diyerek hakarette bulunmuş, o anların kaydını alan Çumanoğlu ise görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaşmıştı.

2 YILDAN 4 YILA KADAR MAHPUSLA YARGILANACAK

Paylaşımın akabinde ünlü komedyen hakkında hata duyurusunda da bulunan Muhammet Çumanoğlu, olayı mahkemeye kadar taşıdı. Soruşturması tamamlanan olayda mahkeme, Okan Bayülgen’in hakaret etmesini kabul etmesi üzerine’Sesli Yazılı yahut Manzaralı Bir Mesaj ile Hakaret’ kabahati kapsamında, 2 yıldan 4 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanması kararını verdi.

Okan Bayülgen 4 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanacakYoutuber Muhammet Çumanoğlu

“AHKAM KESEN BİREYLER HAKKINDA KULLANDIM”

Kelam konusu sözün kişilik haklarını zedeleyecek boyutta olması nedeniyle hakim karşısına çıkacak olan Bayülgen, sözünde şunları kaydetmişti: “Muhammet Çumanoğlu’nun yayınladığı ve gibisi görüntüler çeken şahıslarla ilgili program sırasında tanımlama yaptım. Toplumsal medya üzerinden duygusal bağlantılar ve aşk üzerine yorumlar yapıp görüşlerini sunan, ahkam kesen şahıslar hakkında ‘geri zekalı’ ibaresini kullandım. Bu sözün müşteki ile alakası olmadığı, programın yayın akışından anlaşılacaktır.”

İlginizi Çekebilir:  Dünyaca ünlü müzikçi Jason Derulo'nun tuvalet sorusu yarışmacıları hem utandırdı hem güldürdü

“MÜVEKKİLİMİ ÇOK SIKINTI DURUMDA BIRAKMIŞTIR”

Ünlü Youtuber’ın avukatı ise yaptığı açıklamada, “Bu program kendi olağan vaktinde yayınlandığı üzere programın YouTube kanalında da yayınlanmıştır. Bu durum kitap yazma çalışması yürüten ve uzmanlaştığı bu alanda iş yeri açmayı planlayan müvekkilimi rencide etmesinin yanı sıra çok sıkıntı durumda bırakmıştır.” dedi.

Okan Bayülgen 4 yıla kadar mahpus istemiyle yargılanacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat