Renk Çemberini Kullanarak Doğru Giyinme Rehberi

06.01.2020
A+
A-
Renk Çemberini Kullanarak Doğru Giyinme Rehberi

Renk çemberi, gökkuşağında gördüğümüz renklerin oluşturduğu çembere verilen isimdir. Bu renk çemberini kullanarak doğru giyinme rehberi Moda dünyasında yeni bir tarz ve hareketlilik katmak üzere tasarlanmamıştır. Modada tüm renkler kendine yakın ve uzak olarak eşleştirilmekte ve kullanılmaktadır. Bu çemberi kullanmak için gerekli olan bilgiler ana renkler, ara renkler ve karışım renklerdir.

Ana, Ara ve Karışım Renkler Nelerdir?

Renk skalasında, diğer renklerin kendisinden türetilmesi, ana renklerin varlığına işaret eder. Ana renkler:

  • Kırmızı,
  • Mavi,
  • Sarıdır.

Bu renklerden elde edilen ara renklerse, turuncu, mor ve yeşil olarak bilinmektedir. Dilediğiniz şekilde giyinebilmek ve Moda düşkünü görünmeniz için gerekli olan bir diğer renk skalası karışım renklerdir. Bu renklere örnek olarak yavruağzı, fuşya, mercan, mint yeşili verilebilir.

Renk Skalasında Zıtlık ve Konstrast

Yuvarlak şekilde yerleştirilmiş bir renk çemberinde rahatlıkla hangi renkleri karşıt rengiyle kombin edebileceğinizi görebilirsiniz. Kırmızı yeşille, mor sarıyla, mavi turuncuyla eşlenerek zıtlıktan harika kombinler ortaya çıkartabilirsiniz. Birbiri içinde hiç bulunmayan iki rengi farklı kıyafetlerle kombinlerinizle buluşturmak Moda anlayışınızı da geliştirecektir. Kontrast renkler tercih ederek zıtlıkları çok daha iyi ve göze hoş gelir hale getirebilirsiniz.Renk Çemberini Kullanarak Doğru Giyinme Rehberi

İlginizi Çekebilir:  ALBER ELBAZ HAYATINI KAYBETTİ

Benzer Renkler

Renk çemberinden sırayla dört ve daha fazla renk seçerek kıyafetlerinizde kullanmanız, birbirine benzer renklerle de harika görünmenize yardımcı olacaktır. Sarıdan başlayarak, turuncu, şeftali ve kırmızı renkleri kombinlerinizde bir arada kullanabilirsiniz.

Gölgeleme Tekniği

Renk skalasındaki canlı renkler yerine bu renklerin koyu tonlarını tercih etmeniz de oldukça hoş görünecektir. Daha parlak renkler yerine biraz daha sakin görünmeyi sevenlere bu Stil çok uygun olacaktır. Kahverengi ve tonlarını yeşille birleştirerek, kendinize yeni bir Stil katabilirsiniz.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat