RTÜK Lideri Ebubekir Şahin, yıllar sonra anlattı: Hadise’nin klibine ceza verdik, daha fazla izlendi

12.04.2021
A+
A-

Müzikçi Hadise’nin 2017 yılında çıkardığı Sıfır Tolerans klibi açık sahneler bulunduğu gerekçesiyle birtakım kesitler tarafından reaksiyon …

RTÜK Lideri Ebubekir Şahin, yıllar sonra anlattı: Hadise’nin klibine ceza verdik, daha fazla izlendi

Müzikçi Hadise‘nin 2017 yılında çıkardığı Sıfır Tolerans klibi açık sahneler bulunduğu gerekçesiyle birtakım kesitler tarafından reaksiyon toplamıştı. Klip için devreye giren RTÜK, klibi yayınlayan birçok kanala reklam gelirlerinin %2’si kadar para cezası verilmesine karar verilmişti. Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RTÜK) Lideri Ebubekir Şahin de Sabah’a verdiği röportajda o ceza hakkında konuştu.

“KLİBE CEZA VERİNCE DAHA ÇOK İZLENDİ”

Fransız model Aurelien Muller’in rol aldığı Sıfır Tolerans müziğinin klibi müstehcen bulunduğu gerekçesiyle Hadise’nin ceza verilen klibiyle ilgili açıklama yapan Şahin, “Cezanın yerindeliğine inanan biriyim. Bazen verdiğimiz cezalarla o klibi daha da tanınan hale getiriyoruz. ‘Hadise’nin klibine ceza verirsek klip daha da tanınan olur, vermeyelim o yüzden’ demiştim. Arkadaşlarımız verme taraftarıydı, cezayı verdik, klip daha çok izlendi. Herkese açık olan basın organında çıplak manzaraların yayınlanması yanlışsız değil. Alkol ve tütün kullanımını özendirecek içeriklere de müdahale ediyoruz”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat