Saçlardaki Kırıklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

18.11.2018
A+
A-
Saçlardaki Kırıklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kadınlar başta olmak üzere hemen hemen her insanın saçları konusunda en çok uğraştığı durumlardan biri de sık sık meydana geren kırıklardır. Peki, son derece tatsız bir durum olan bu saçlardaki kırıklardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Saç Kırılması Nedenleri

Bir çok nedeninin olmasının yanı sıra, saçlarını sık sık boyayan, sık sık kuaförlerde türlü türlü bakım yaptıran kişilerde daha fazla görülür. Duş sonrası kullanılan kurutma makinesi ve diğer cihazların yanlış kullanımı ki en fazla da aşırı yapılan sıcak hava teması etkilemektedir. Her gün yapılan fön, saçın her zaman aynı yöne doğru taranması ya da toplanması, saçları düzenli tutmak için kullanılan lastik tokalar, yanlış saç bakım malzemeleri ve en önemlisi de yetersiz beslenme sonucu vitaminsizlik, saç kırıklarının oluşmasındaki en büyük etkenlerdir.Saçlardaki Kırıklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Bakım yoğunluğu saçlardaki kırıklara göre yapılmalıdır. Saçlar için en ideal bakım, en uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanmanızdır. Bu nedenle saç kremi gibi ürünlerin içinde bulunan saç iyileştirici formüller sayesinde kırık ve yıpranmaları engelleyebilirsiniz. Üstelik saçları koruma altına alarak daha esnek bir hale gelmesini sağlar ki, bu da saç kırılması ve dökülmesine karşı son derece faydalı bir yöntemdir. Her zaman kimyasal ürünlerle bakım yapmak doğru olmaz. Örneğin, yılan yağı ve hint yağını kullanarak saçınıza masaj yapın ardından 30 – 45 dakika sonra bıttım sabunu denilen sabun ile saçlarınızı iyice yıkayın. Bu yöntemle çok yumuşak ve sağlam saçlara kavuşabilirsiniz. Kırıkları da azaltan bu yöntemi haftada bir kere denemenizde fayda vardır. Bol bol vitamin kullanmanız da saçlardaki kırıkları sağlamlaştırır ve sizi bu dertten kurtarır.

İlginizi Çekebilir:  Sağlığınız için Mastürbasyon Sıklığı Ne Olmalı?

Saç Kırıkları Nasıl Engellenir?

Yukarıda verilen bilgileri uygulamanız yararınıza olacaktır. Bunun dışında duş sonrası ya da günlük hayatta saçlarınızı çok sıkı bağlamayın, hatta açarak hava almasını sağlayın. Tarama işlemlerini çok yumuşak şekilde olmak üzere ara sıra yapın. Özellikle de elektriklenme yapan lastik toka kullanımını azaltın. Bunun dışında saçlarınızı 4-6 ayda bir 1-2 santim olacak şekilde uç kısımlarının alınması gerekir.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.