Saçları Çok Kırılanlar İçin Öneriler

24.12.2019
A+
A-
Saçları Çok Kırılanlar İçin Öneriler

Saçların cansız ve solgun görünmesinin en büyük nedenlerinden birisi de saçların kırılmasıdır. Kırılan saçların kırılmasını engelleyenler yöntemler sayesinde siz de saçınızı daha canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saçların kırılmasında en büyük etkenlerden birisi, saça sürekli ısıl işlem uygulanması ya da kimyasala mağdur kalmasından olabilir.

Bunun önüne geçebilmek için ise, sürekli kuaförlerden randevular alıp saç bakımları yaptırmak yerine, evde kendi kendinize yapabileceğiniz çok kısa uygulamalar ile saçlarınızı bakımlı bir hale getirebilirsiniz. Kırılan saçların koparak dökülmesi kaçınılmazdır ve bu da kimsenin istediği bir durum değildir. Saçar döküldükçe azalır, azaldıkça kötü bir görüntüye kadar ilerler. Pratik çözümlerle saç kırıklarına müdahale edebilirsiniz.

Saçı Kırılanlar İçin Doğal Maske Önerileri

Evde hazırlayabileceğiniz bakım maskeleriyle, kırılan saçlarınıza müdahalede bulunabilirsiniz. Saçı kırılanlar için hazırlanabilecek bazı maskeler şunlardır:

  • Zeytinyağı ve yoğurt maskesi
  • Yumurta sarısı ve bal karışımı maskesi
  • Hindistan Cevizi yağı maskesi
  • Elma sirkesiyle durulama maskesi gibi maskelerle saçınızı normal nem dengesine ulaştırabilir ve kırılmasının önüne geçebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  5 Dakika İçinde Yapacağınız Saç Modelleri

Saçları Çok Kırılanlar İçin Öneriler

Hangi Pratik Müdahaleler Saça İyi Gelir?

Saçlarınızın ucu çok fazla kırılıyorsa, her ay düzenli olarak uçlarını kesebilirsiniz. Saç kırılmalarına, saç diplerine ulaşmadan önce müdahale edilmelidir. Duş esnasında bir nemlendirici sürerek saçlarınızı nemlendirmeyi de deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı masajla yapabilir ve duş sonrasında da uygulayabilirsiniz.

Saçların sürekli nemli kalmasını istiyorsanız, yağlarla, maskelerle ya da nemlendiricilerle mutlaka nemlendirmelisiniz. Çünkü kırılan saçların en büyük düşmanı, saça nemlendirici durumların uygulanmasıdır.

Düzenli nemlendirme yapıldıkça, kırılma önlenir ve zorlaşır. Argan yağı maskeleri, hardal yağı maskeleri gibi maskeler, saç kırılmalarını önleyen ve saç kırılmalarında en rahat uygulanabilen saç nemlendirme yöntemlerindendir. Saçları kırılanlar için öneriler konusunda her zaman karşınıza bu maskeler çıkabilir. Sonuçları da son derece etkilidir ve sağlıklı saçlara sahip olunmasına yardımcı olur.

windows 7 ultimate lisans satın al

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat