Sıklıkla Mastürbasyon Yapanların Yaşadığı Sağlıksal Sorunlar

29.10.2018
A+
A-
Sıklıkla Mastürbasyon Yapanların Yaşadığı Sağlıksal Sorunlar

Mastürbasyon bireyin tek başına yaşamayı seçtiği ve partnerine ihtiyaç duymadığı, isteyerek ve kendi kendilerine yaptıkları r cinsel eylemdir. Bazen bedensel ihtiyaçların karşılanmasına sebep olurken uzun vadede ve sıklıkla başvurulan bir yöntem olması halinde bazı bedensel ve ruhsal zararların doğmasına neden olabilir. Yararları olduğu kadar zararlarının olması da söz konusudur. Sıklıkla mastürbasyon yapanların yaşadığı sağlıksal sıkıntılar bu zararların başında gelir. Bunlarla karşı karşıya kalmamak için bilinçli olmak ve dikkatli davranmak önemlidir.

Mastürbasyon ve Partner Sorunu

Eğer bir partneriniz olmasına karşın yinede tek başına kalmak ve mastürbasyon yapmak istiyorsanız bazı sorunların kapınızı çalma zamanı yaklaşmış demektir. Karşı cinse karşı olan ilginin ve arzunun azalmasına neden olabilecek bir etki oluşmasının yüksek ihtimal olmasından dolayı partneriniz ile bunu konuşmanız gerekebilir. Hatta profesyonel anlamda destek almanız da gerekebilir. Psikolojiniz de sağlığınızın bir parçasını oluşturduğundan dolayı partneriniz varken mastürbasyon yapma ihtiyacı bir takım psikolojik sorunların varlığına işaret olabilir. Bundan dolayı sağlığınızın bozulmaması adına bu detaya dikkat etmek şarttır.

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Alanına Yeni Yasalar Yayımlandı

Zararları Nelerdir?

Çok fazla mastürbasyon yapma yoluna giden erkeklerin bir süre sonra erken boşalma sorunu yaşadıkları saptanmıştır. Erken boşalma bir hastalık olarak değerlendirilen ve partnerinizin mutsuzluğuna neden olacak bir olabileceğini unutmamanız önemlidir. Yine orantısız mastürbasyon bireyin zayıflamasına neden olacaktır. Ayrıca dikkat bozukluğuna veya unutkanlığa da sebep olduğu görülmüştür. Hayal ile gerçek arasında kalan kişinin bir süre sonra psikolojik olarak sorun yaşaması ihtimali de doğacaktır. Bunun devamında ise aşağılık kompleksi, üzüntü, depresyon gibi sorunlar doğabilir. İlerleyen aşamalarda evlenen bireyler mastürbasyon ile boşalmaya alıştıklarından partnerleri ile değil yine tek başına boşalma yoluna gidebilirler. Bu durum evlilikleri de olumsuz etkiler.Sıklıkla Mastürbasyon Yapanların Yaşadığı Sağlıksal Sorunlar

Yararları Var Mıdır?

Mastürbasyon düzeyli şekilde yapıldığında stresi azaltır ve sorunlardan uzaklaşmanıza neden olur. Ağrılarınızın olduğu adet dönemi yakınlarında kaslarınızdaki gerginliğe iyi gelir ve pelvik kaslarının güçlenmesine yardımcı olur. Orgazm ile birlikte salgılanan endorfin hormonu ise uyku kalitenizin artmasına katkı sağlar. Yine de düzeyli sıklıkta olmalıdır.

Umut
Umut
9 Kadın haber sitesinde yazar. Hayatı boyunca bir çok projede rol alarak kendini geliştirmeye devam etmekte. Kendisinin bilgilerinden faydalanabilir içeriklerini büyük keyifle okuyabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat