Sonbahar’da Saç Bakımı

11.10.2019
A+
A-
Sonbahar’da Saç Bakımı

Saç problemi çeken hanımlara sonbahar’da Saç bakımı nasıl olur bir kaç tüyo ile açıklayacağız. Bilinir ki yaz aylarından sonbahara geçişte vücudumuz da bir geçiş yaşayarak değişiklikler oluşuyor. Vücudumuzun en önemli süsü olan saçlar bu değişimden en büyük nasibini alan bölge diyebiliriz. Saçlar zayıflayıp dökülmeye veya incelip güçsüzleşerek her zamanki güzelliğinden uzak bir duruma gelebiliyor. Öyleyse Saç bakımı sonbahar’da nasıl olmalı?

Sonbaharda Saç bakımı Nasıl Olmalı?

Yapı taşı kreatin olan saçlarımız dayanıklı protein moleküllerinden oluşuyor. Fakat saça uygulanan fön, boya ve bazı çevresel faktörler yaşında ilerlemesi ile kreatin azalarak eski sağlığını yitiriyor. Bu geçiş döneminde mutlaka dikkat edilmesi gereken konu saça yapılan fön ve boya uygulamalarıdır. Saç dökülmesi eylül ve ekim aylarında yoğun olduğundan saçlara kökleri beslemeye yardımcı vitamin ve mineral özellikleri taşıyan şampuanlar mutlaka tercih edilmelidir.Sonbahar’da Saç Bakımı

İlginizi Çekebilir:  Sütle Güzellik Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Saçlar yağlı olduğu gerekçesiyle her gün yıkanır. Fakat bunun yarardan çok zararı vardır. Saçlar sık yıkandığında koruyucu tabaka aşınır ve kepek problemi ile dökülmeye başlar. En sağlıklısı olarak saçlar haftada 2 ya da 3 kere uygun bir şampuanla, saç derisine masaj yapılarak uygulanmalı ve ılık suyla durulanmalıdır. Unutulmamalıdır ki mevsimsel geçişlerde muhakkak B grubu vitamin desteği ile çinko demir takviyesi saç güçlendirmede çok etkilidir.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.