TAYLOR SWIFT’İN KAZANDIĞI MÜKAFATIN TARİHİ BİR EHEMMİYETİ VAR

15.03.2021
A+
A-

Taylor Swift yalnızca bir Grammy Mükafatı kazanmadı birebir vakitte tarihe geçen bir isim oldu! 2021 Grammy Ödül merasimlerinde en değerli …

TAYLOR SWIFT’İN KAZANDIĞI MÜKAFATIN TARİHİ BİR EHEMMİYETİ VAR

Taylor Swift yalnızca bir Grammy Mükafatı kazanmadı birebir vakitte tarihe geçen bir isim oldu! 2021 Grammy Ödül merasimlerinde en değerli onurlardan birine layık görülen Swift, ‘Folklore’ albümü ile ‘Yılın Albümü’ mükafatını kazandı. Mesleği boyunca 3 ‘Yılın Albümü’ Mükafatını alan dört sanatkardan biri olan Taylor Swift, tıpkı vakitte bu isimler ortasındaki tek bayan solo müzisyen oldu. Daha evvel 2010’da ‘Fearless’ albümü ile 2015’te de ‘1989’ albümü ile bu mükafatları alan Swift, dün gece üçlemesini yapmış oldu. Tarihte Swift’in eriştiği rekora ulaşan yalnızca üç isim daha bulunuyor: Frank Sinatra, Paul Simon ve Stevie Wonder. İsmini bu efsanevi sanatkarlar ortasına yazan Swift, bu dört ismin yanındaki tek bayan olarak hepimizi memnun etti.

Kazandığı ödül ile eriştiği muvaffakiyetin farkında olan Swift, sahne konuşmasında tüm takımına ve sevgilisi Joy Alwyn’e teşekkür etti. “Yazdığım müziklerin hepsini birinci gösterdiğim insan olan Joe’ya teşekkür ederim. Seninle karantina sırasında müzikler yazmak hayatımın en hoş anlarıydı. Birebir vakitte müziklerimi birinci çaldığım ikinci ve üçüncü beşerler olan James, Inez, Betty ve ebeveynleri Blake Lively ve Ryan Reynolds’a teşekkür etmek istiyorum” diyen Swift, daha sonra Recording Academy ve hayranlarına teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir:  Eşek Sütü İle Bakım Nasıl Yapılır?

Yılın Albümü kategorisinde “Albüm satışları, liste sıralaması yahut kritik resepsiyona bakılmaksızın kayıt sanayisinde sanatsal muvaffakiyet, teknik yeterlilik ve genel mükemmelliği” pahalandıran Recording Academy, Swift’in ‘Folklore’ albümünün tüm bu sayılanları uyduğunun altını çizdi. ‘Yılın Şarkısı’ ödülünün tersine birden fazla şarkıyı ödüllendiren ‘Yılın Albümü,’ Mükafatı, Grammy’lerin en değerli ve kapsamlı mükafatı olarak biliniyor.

2015’te ‘Yılın Albümü’ Mükafatını alırken genç kızlara motivasyon olan bir konuşma yapan Swift, “Grammy’lerde ‘Yılın Albümü’ mükafatını iki defa kazanan alan birinci bayan olarak, tüm genç kızlara şunu demek istiyorum: yolunuza başarınızı kesmeye çalışan beşerler çıkacak yahut tüm başarılarınızı ve şöhretinizi kendisine mal etmeye çalışan beşerler olacak fakat işinize odaklanıp bu insanları ciddiye almazsanız bir gün gideceğiniz yere vardığınızda etrafınıza bakacaksınız ve sizi oraya getirenin siz ve sizi seven beşerler olduğunu anlayacaksınız ve bu dünyadaki en büyük his olacak. Bu an için teşekkür ederim,” demişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat