Tesla, Üçüncü Nesil Süper Hızlı Şarj İstasyonlarını Duyurdu

08.03.2019
A+
A-

Tesla, Tesla aracı Model 3’ler için çok daha hızlı şarj olan 3. nesil şarj istasyonlarını tanıttı.

Tesla, Üçüncü Nesil Süper Hızlı Şarj İstasyonlarını Duyurdu

Doğayı çok daha az kirleten yenilenebilir enerji ile giden elektrikli otomobillerin bataryalarının arttırmasıyla, uzun sürede şarj olan araçlara çözüm olarak Tesla hızlı şarj cihazlarını tanıttı. Akıllı telefonlar için tasarlanan hızlı şarj teknolojisinin bir benzerini elektrikli otomobiller için de geliştirildi.

Tesla, özellikle elektrikli otomobillerden Model 3 için geliştrilen 250 kW’lık hızlı şarj istasyonlarının tanıtımını yaptı. Geliştirdikleri süper hızlı “V3 Supercharger” istasyonu olarak adlandırılıyor. V3 Supercharger 5 dakikalık şarj ile 120 kilometrelik bir yol gidilebileceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Hamilelikte Egzersiz ve Sporun Önemi

TESLA HIZLI ŞARJLAR TEST EDİLİYOR..

Tesla elektrikli otomobil üreticisi süper hızlı V3 Supercharger istasyonunu, erken erişim programına kayıt olan kullanıcılarına hizmete açtı. Erken erişim listesindeki kullanıcılar, Tesla araçlarının teknolojilerini ve yazılımlarını test ederek feedbackler’de bulunuyorlar.

TESLA Tesla, Üçüncü Nesil Süper Hızlı Şarj İstasyonlarını Duyurdu

Süper hızlı şarj istasyonlar tahmini olarak nisan ayının sonlarına doğru daha fazla kişiye ulaştırmak için çaba sarf ediyorlar. Üretici’nin yaptığı açıklamaya göre hızlı şarj istasyonları yıl sonuna doğru Asya ve Avrupa ülkelerinde de kullanıma başlanacağı söyleniyor.

Tolga Tolga
Tolga Tolga
Ben Tolga İstanbul 1992 doğumluyum. İlginç içerikler oluşturmayı ve bunları okumaya meraklı kişilerle paylaşmayı severim bundan sonra 9 Kadın web sitesindeyim. İletişim: tolga@9kadin.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat