Topukta Oluşan Çatlaklara Karşı Çözümler

06.10.2019
A+
A-
Topukta Oluşan Çatlaklara Karşı Çözümler

Çok fazla suda kalan ayaklar veya yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanan topuk çatlakları pek çok doğal yöntemle çözüme kavuşturulabilir. Ayak sağlığında en dikkat çekilecek nokta çatlaklar olduğundan dolayı evde hazırlanabilecek veya çok kolay şekilde sahip olunacak detaylar bu sorunun üstesinden gelmektedir. Oldukça kuru görünen ve çatlaklardan dolayı acı veren topuklar için geliştirilen yöntemler bu sayfada yer almaktadır. Topukta oluşan çatlaklara karşı çözümler insanların çok fazla dikkatini çekmektedir.Topukta Oluşan Çatlaklara Karşı Çözümler

Limon ve Vazelinle Yumuşacık Topuklar

Topukta oluşan derin çatlaklardan kurtulmak için vazelin kullanımına dikkat edin. Her gün düzenli olarak vazelin kremle yumuşatılan topuklar çorap giyilerek nemin içe hapsolması sağlanır. Ayrıca topuk törpüleri ile banyo esnasında yapılan törpüleme bu çatlakları kısa sürede geçirecektir. Ayakların sürekli ayakkabı içerisinde olması sebebiyle çatlayan topuklara limon kabuğu çok işe yaramaktadır. Limon kabuğuna topuğunuz içe gelecek şekilde yerleştirin Bir saatten başlayarak gece boyunca ayağınızda kalan limon derinin yumuşamasına neden olacaktır. Daha sonra ayağınızı yıkayın ve nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat