Vajinal Bölgede Çıkan Mantar Tedavisi

Vajinal Bölgede Çıkan Mantar Tedavisi

Vajina anatomik yapısı gereği mantar ve bakteri üremesi için oldukça ideal bir bölgededir. Vajina, kendi kendine nemli tutabilen bir açıklıktır. Bu da bakteri, mantar ve mayalar için bulunmaz bir nimettir. Neredeyse on Kadından dokuzunda görülen vajinal bölgede çıkan mantar tedavisi için gerekli ilaçlar kullanılmazsa, ciddi sağlık sorunları yaşanabilir. Başlangıçta kaşıntı ve yanmayla kendini belli eden vajinal mantar, bölgenin tahriş olmasına neden olup hızla yayılır. Vajinal mantarın tedavisi kadar, vajinal mantara yakalanmamak da önemlidir. Dikkat edilecek birkaç hijyen kuralı ile vajinal mantarın önüne geçilebilir.Vajinal Bölgede Çıkan Mantar Tedavisi

İlginizi Çekebilir:  Akciğer Kanserinde Yeni Yöntem

Vajinal Mantar Nedir?

Vajinanın normal florasında yer alan maya ve bakterilerin belirli seviyenin üzerine çıkması bölgede mantar oluşumuna neden olur. Kuru tutulmayan, temizliğine dikkat edilmeyen ve düzenli olarak tıraş edilmeyen vajina bölgesinde mantar oluşması oldukça normaldir. Bu yüzden tedavisi için ilk yapıl ası gereken bölgenin hijyeninin sağlanmasıdır. Bununla birlikte uzman bir hekim tarafından yapılan muayene sonucunda mantar kremi, hap ve fitil uygulaması, vajinal mantarı tedavi edicidir.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat