VIOLA DAVIS OSCAR TARİHİNE GEÇTİ

16.03.2021
A+
A-

Viola Davis, şimdiden adaylığı ile Oscar Ödülleri’nin tarihine geçti. Bugün Priyanka Chopra ve Nick Jonas’ın sunduğu ve canlı yapılan yayın ile …

VIOLA DAVIS OSCAR TARİHİNE GEÇTİ

Viola Davis, şimdiden adaylığı ile Oscar Ödülleri’nin tarihine geçti. Bugün Priyanka Chopra ve Nick Jonas’ın sunduğu ve canlı yapılan yayın ile açıklanan Oscar Ödül adayları ortasında Davis, ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ sineması ile ‘En Güzel Bayan Başrol Oyuncusu’ mükafatına aday oldu. Akademi Ödülleri’nde dördüncü adaylığını alan Davis, Hollywood tarihinde en çok ödül adaylığı ve ‘En Güzel Başrol Bayan Oyuncusu’ mükafatı adaylığı alan Afrikalı-Amerikalı bayan olarak Oscar Ödülleri’nin tarihine geçti.

Daha evvel ‘The Help’ sineması ile ‘En Düzgün Başrol Bayan Oyuncusu’ mükafatına aday olan Davis, ‘Doubt as well as for Fences’ sineması ile ‘En Âlâ Yardımcı Bayan Oyuncusu’ mükafatına aday olup bu mükafatı kazanmıştı. ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ sineması ile Altın Küre Ödülleri’nde de aday olan Davis, “Benim için, bu rekorlar farklı ırklardan insanların fırsat ve erişim kısıtlamasını yansıtıyor. 2021’de Oscar Ödülleri’nde dördüncü defa adaylık ile gideceksem ve tarihte en çok adaylığı olan Afrikalı-Amerikalı bayan olacaksam, bu aslında farklı ırklardan sanatkarlar için ne kadar az alan olduğunu gösteriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Kendi Modanızı Nasıl Yaratabilirsiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat