Yeni Sri Lanka güzelinin tacını zorla alan “2019 güzeli” gözaltına alındı

09.04.2021
A+
A-

Sri Lanka’nın başşehri Kolombo’da 4 Nisan’da düzenlenen ve Dünya Hoşluk Yarışı’nda Sri Lanka’yı temsil edecek hoşun seçileceği müsabakada büyük …

Yeni Sri Lanka güzelinin tacını zorla alan “2019 güzeli” gözaltına alındı

Sri Lanka’nın başşehri Kolombo’da 4 Nisan‘da düzenlenen ve Dünya Hoşluk Yarışı’nda Sri Lanka’yı temsil edecek hoşun seçileceği müsabakada büyük bir skandal yaşanmış, müsabakada birinci olan ve “Bayan Sri Lanka” unvanını kazanan Pushpika de Silva’nın tacı, müsabakanın 2019 kazananı Caroline Jurie tarafından başından zorla alınmıştı. Jurie ve olaya karışan bir modelin, kolay yaralama kabahatinden gözaltına alındığı açıklandı. Polis sözcüsü Ajith Rohana tarafından yapılan açıklamada, “Polis, Jurie ve modellerden Chula Padmendra’yı kolay yaralama cürmünden gözaltına aldı” dedi.

“KAFA TRAVMASI YAŞADIM”

Silva olayın akabinde toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, taç başından çekilirken aldığı darbe nedeniyle baş travması yaşadığını ve hastaneye kaldırıldığını tabir etmiş, Jurie’nin “mantıksız ve aşağılayıcı” davranışı nedeniyle yasal süreç başlatacağını açıklamıştı. Silva sonradan düzenlenen basın toplantısında ise tacını “çocuklarını tek başına büyütmek için acı çeken o bayanlara, bekar annelere adadığını” söylemişti.

İlginizi Çekebilir:  İngiliz müzikçi Dua Lipa'dan Filistinlilere dayanak paylaşımı

Yeni Sri Lanka güzelinin tacını zorla alan “2019 güzeli” gözaltına alındı

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Hem Jurie hem de Bayan Sri Lanka World’ün Ulusal Yöneticisi Chandimal Jayasinghe, geçtiğimiz salı günü polis tarafından sorgulanmıştı. Jurie’nin sahnedeki davranışının utanç verici olduğunu vurgulayan Jayansinghe, hususla ilgili bir soruşturma başlatılacağını açıklamıştı.

Yeni Sri Lanka güzelinin tacını zorla alan “2019 güzeli” gözaltına alındı

TACI İADE EDİLMİŞTİ

Müsabakanın organizatörleri, Silva’nın eşinden farklı olduğunu lakin şimdi boşanma süreçlerinin tamamlanmadığını doğrulamasının akabinde Silva’dan özür dilemişti. Gerçeklerin ortaya çıkmasını akabinde Silva’nın tacı iade edilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Manisa araç kiralama Manisa evden eve nakliyat