Yılbaşı Balosuna Katılırken Hangi Elbiseleri Tercih Etmelisiniz?

18.12.2019
A+
A-
Yılbaşı Balosuna Katılırken Hangi Elbiseleri Tercih Etmelisiniz?

Yılı bitirirken ve yeni yıla girerken insanların tüm anılarını geride bırakmak istedikleri için kutlamalar yaparak daha iyisini dilemek adına eğlenmeleri sıklıkla görülen bir olaydır. Bu eğlencelerin arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi ise yılbaşı balolarıdır. Bu balolar oldukça gösterişli ve son derece eğlenceli olmaları ile bilinir. Yapıldıkları ortamlar genelde kapalı ve son derece nezih olduğundan dolayı giyilecek kıyafetlerin de özenli olması istenir. Böylece daha da eğlenceli ve göz kamaştıran bir eğlence olması söz konusu olacaktır. Yılbaşı balosuna katılırken hangi elbiseleri tercih etmelisiniz? Sorusu geldiğinde ise genelde net bir cevap vermek zordur.

Zevkleriniz ve Mekan Uyumu

Balonun yapılacağı yer ile kıyafetiniz arasında bir denge olması daha zarif görünmenize neden olur. Bu yerler arasında yer alan:

  • Oteller,
  • Salonlar,
  • Davet yerleri

Gibi seçenekler gözden geçirilmelidir. Bu yerler arasında bulunan bir yer olması durumunda kapalı ortamlara uygun giyinmeniz daha doğru olur. Zevklerinize göre abiye veya tasarım bir elbise giyme şansı elde edebilirsiniz.Yılbaşı Balosuna Katılırken Hangi Elbiseleri Tercih Etmelisiniz?

İlginizi Çekebilir:  Dilek Hanif'in Gala Gecesi

Nelere Dikkat Edilir?

Elbise seçerken en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında genelde aynı kıyafetle yakalanmamak gelir. Sıklıkla tercih edilen ve alışveriş yerleri arasında bulunan mağazalardan uzak durmalısınız. Almış olsanız bile kendinizden bir şeyler katmayı unutmamalısınız.

Ayakkabı ve Elbise İlişkisi

Ayakkabınızın uzun saatler ayakta kalacak bir şekilde ayarlanması gerekir. Çünkü rahat olmaması halinde bütün gece eğlenmek istediğiniz de ayaklarınız geri geri gidecektir. Ayrıca elbisenizin de çok uzun ve sizi rahatsız eden bir kıyafet olmaması da önemlidir. Kırmızı rengin tamamen hakim olduğu bir kıyafet de olmaması istenir. Çünkü kırmızı sürekli tercih edilen yılbaşı rengi olduğundan dolayı sıradan olabilir.

Ahu Mengeç
Ahu Mengeç
Merhabalar ben Ahu, sizlere moda, güzellik ve sağlık kategorilerinde içerikler hazırlayacağım. Umarım yazılarımı beğenerek ve keyifle okursunuz. Daha çok yazımız var çok bana ulaşmak için ahu.mengec@9kadin.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.